| anonim_4396 a întrebat:

Salut, imi puteti recomanda un sistem audio 5.1 care sa se auda calumea sunetul si bass mare, pana in 340 lei? Multumesc Anticipat.

4 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Logitech, găsesti pe mercador la preturi bune.

| AlexanderAdrian a răspuns:

Serioux e o tampenie, sistemele Genius sunt extrem de prost facute se aud ca din canal. Iti recomand un Logitech din pacate sistemele mai ieftine nu-ti ofera chiar ce vrei tu, ceva cu un subwoofer puternic e z906 la 13 milioane lei vechi.

Avand in vedere pretul hai sa ridicam putin stacheta cu cateva zeci de lei si sa zicem Z506

http://www.emag.ro/boxe-logitech-5-1-z506-75w-rms-980-000431/pd/EWQG2BBBM/

E posibil sa il gasesti la alte magazine mai ieftin, vezi pe price ro.

Eu am un Logitech G51 de 6 ani de zile si sunt extrem de multumit. are desigur 155 W rms deci e mai bun ca cel recomandat insa si mai scump adica 500 ron.

| Utilizator1234 a răspuns (pentru AlexanderAdrian):

Si Logitech-urile se aud fenomenal. Au bubuiala la maxim si fidelitate zero; buna combinatie, mi-as cumpara si eu.

| Utilizator1234 a răspuns:

Si ce faci cu "bass mare" dintr-un sistem 5.1? Asculti mp3-uri pe placa audio integrata? Voi nici nu stiti cum trebuie sa sune un sistem audio si va dati direct cunoscatori ca stiti ce sa cumparati. Eu zic sa-ti iei orice rahat de 5.1 fie Genius, Logitech, Serioux sau alte tampenii si sa lasati energia consumata pentru intrebari care sunt de fapt intrebari. Oricum daca iti recomand altceva tu o sa o tii sus si tare ca la 5.1 ai 6 boxe si se aude mai bine. Ca o paranteza, sunetul se aude "calumea" la sistemele 2.0, iar desi bugetul e mic, sunt astfel de sisteme care depasesc cu mult orice 5.1.