| Erick1 a întrebat:

Imi puteti spune ce inseamna mai exact "baia comuna" la camin la baieti? (daca e si din Timisoara, chiar si mai bine)

6 răspunsuri:
| alexs99 a răspuns:

Nu ai baie in camera, ci pe hol si o imparti cu ceilalti de pe etaj.
O zi buna.

| maria6 a răspuns:

Adica baia e situata undeva pe etaj, la comun cu ceilalti baieti care locuiesc in camerele de la acel etaj. Nu exista baie pentru fiecare camera in parte.

| Erick1 explică (pentru maria6):

Si sunt mai multe dusuri sau cum? laughing habar n-am, nu am nici cea mai vaga idee cum e big grin

| maria6 a răspuns (pentru Erick1):

Da, toalete ca la scoala, una langa alta. dusuri la fel.

| Neo12 a răspuns (pentru Erick1):

Da, sunt mai multe dușuri..au și copertine din acelea ca să nu te vadă alții. Îți dai seama că nu e baia la fel de curată ca aia a ta de acasă, dar e ok. Există femeie de serviciu și face curat.
La fel și toaletele, chiuvetele.
Zici că e baie de restaurant (acolo cu siguranță ai fost).
Mai bine mergi la cămin acolo și faci o vizită ca să vezi cum e. Bănuiesc că vrei să stai la cămin pentru a fi mai aproape de liceu/facultate.

| Armenianeek a răspuns:

Ce inseamna?
Iti spun eu, locuri neingrijite si facute superficial. :<