| ekkk a întrebat:

Salut,imi puteti spune si mie ce datorii are un controlor RATB pentru a putea controla un pasager

Răspuns Câştigător
| CatalinVictor1985 a răspuns:

Nu are voie dar poate sa cheme politia din ce stiam eu. Chiar nu au voie sa faca abuzuri din astea dar ele merg cu cine nu cunoaste regulile. Asa faceau inca de la revolutie din cate am auzit. De la caderea lui ceausescu au prins tupeu nesimtitii si pot fi reclamati chiar amenintati cu dosar penal daca te mai controleaza. E foamea dupa bani la ei de sunt asa agresivi si cu siguanta nu declara tot ce primeste de la oameni asa ca trag sa faca ceva bani in plus. Astia trebuiesc vanati de oameni si lasati lati ca sa priceapa un lucru. Daca prinzi pe cineva fara bilet sau abonament si nu prezinta actul de identitate pentru a putea primi amenda atunci trebuie chemata politia pentru ca ei nu au dreptul sa te atinga