| RazzyFUnik a întrebat:

Salut
In ce tari ati vrea sa emigrati? Tinand cont de situatia actuala fiananciara, sociala si politica. Care ar fi motivul pentru care ati alege acea tara?
Ms

9 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Am emigrat timp de 8 ani si ceva iar acum ma bucur ca ma aflu in Romania deoarece la un moment dat toti tragem inapoi la vizuina nostra chiar daca nu e asa luxoasa tara ne descurcam fiecare cum putem doar sa stii cum trebuie sa-ti organizezi planurile ca restul rezultatelor apar in timp.

| costyn162 a răspuns:

Ador Europa..asa ca daca as emigra as alege probabil Belgia, care este un model european din toate punctele de vedere; pe locul II probabil Germania, din cauza economiei. America este visul oricui, insa depinde de regiune, pentru ca sunt unele mai rele decat Romania. A, si imi place Londra mult.

Răspuns utilizator avertizat
| dorinyo a răspuns:

Fie paina cat de rea, tot mai bine este in tara ta.Nu sunt de acord cu aceasta zicala, cand iti ajunge cutitul la os iti dai seama ca oriunde e mai bine decat aici.As emigra si m-as stabili si cu acte in Franta, o tara cu o putere economica mare.

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

America de Sud!

floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

America de Sud, dar am uitat sa-ti spun motivul: e varăăăăăă tot timpul. Imi place plaja, soarele, scăldatul in ocean, muzica lor, mâncarea lor...totul.

| viavo a răspuns:

Voi vreti sa plecati eu as vrea sa vin

| bitihacy a răspuns:

Sydney, Australia
Aici ai si motivul http://www.sydneyaustralia.com/en/sydney-lifestyle

| WaKeUp19 a răspuns:

Depinde ce fel de emigrarehappy
ca m-as duce in Norvegia sa lucrez happy
E cea mai bogata tara din Europa, din cate stiu happy