| contsuspendat (cu ura) a întrebat:

Cum ar trebui pedepsiti politicienii acestei tari, tinand cont de situatia in care au adus poporul asta?

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Munca in folosul comunitatii, dupa programul de 14 ore vara si 10 ore iarna fiind nevoiti sa se-ntoarca fiecare in garsoniera confort II, sa deschida frigiderul sperand ca au aparut, din intamplare, niste icre negre sau somon afumat, insa dezamagirea sa le fie crunta la observarea faptului ca pana si bucata de kaiser si cea de cascaval au scazut in dimensiuni (probabil li s-a facut copiilor si nevestei foame pe durata zilei si au incalcat pactul conform caruia vor manca doar dimineata si seara, indraznind sa imbuce ceva si la pranz). Cautand paine, vor sesiza ca lipseste, gasind doar un colt invechit, de vreo 3-4 zile, dupa cuptorul de microunde defect.

18 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Sa traiasca macar un an cu 35o de lei pe luna!

| Bacemi a răspuns:

Puscarie. Asa e corect.

| Hombre a răspuns:

Trebuie castrati, dar pe urma ce facem cu atatea c***e?rolling on the floor

| EUSIATIT a răspuns:

Sunt de aceeasi parere cu BRO si cu BACEMI sau pusi la zid toti si ciuruiti de la primul pina la ultimul

PsihoSex
| PsihoSex a răspuns:

Exact cum trebuiau pedepsiti si Ceausestii: confiscat averea si lasati sa traiasca la limita inferioara a subzistentei, dar fara facilitatile actuale din inchisori, si fara plimbare in aer liber, fara pachete si vorbitor!, etc.
Poate asa, stiind ce ii asteapta, succesorii lor nu ar mai face ce au facut ei!

| anad a răspuns:

Cat ei, cat am contribuit si noi, chiar si prin delasare si indiferenta, cine ar putea contabiliza si da verdicte?

Răspuns utilizator avertizat
| Marcian a răspuns:

Cu inchisoare.Ar trebui sa existe un pachet de legi ce pedepseste incompetenta. Vorbesc foarte serios.Asa am curata clasa politica de lipitori.

| luana1 a răspuns:

Cel mai simplu ar fi sa ne prezentam la vot de fiecare data si sa nu mai votam decat in interesul nostru.Nu pe ochi frumosi.Romanii nu-si prea folosesc creierul, asa ca...

| Mefisto23 a răspuns:

Sa schimbe locurile cu maaaarea majoritate a romanilor, care duc un trai la limita subzistentei. Sa vedem ce taieri mai fac atunci. Taieri de vene.

| cornculapte a răspuns:

Arsi pe ruuug! devil
Neah, ar scapa prea usor. Ar fi interesant sa-i vad pe toti pe drumuri, nici macar la inchisoare, ci cersind, mancand din gunoaie, nespalati de o luna, inghetand de frig. Poate asa si-ar da seama in ce hal au adus Romania.

| brosu a răspuns:

Cred că întrebarea corectă este, cum ar trebui pedepsiţi cei care vor face politică şi vor păstra aceeaşi politică de jaf?

| psihox a răspuns:

Inconjurul Romaniei in 30 zile, dar pe contur. Fis.

| jojobg a răspuns:

Sa treaca prin ce trece omul de rand!

| KLU a răspuns:

Decapitare...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ai auzit de Vlad Tepes? Cite o tepusa pentru fiecare ticalos care a pus umaru' la nenorocirea tarii. Nu degeaba ii tragea Vlad Tepes in teapa, mureau incet, in chinuri, timp in care aveau vreme sa-si aminteasca toate ticalosiile pe care le-au facut si sa regrete.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Confiscarea averilor.