| Alexxx40383736 a întrebat:

Salut, în seara aceasta pe la 22:50, cand ma duceam către casa, am văzut clar cum niște bețivi s-au luat la bătaie.Chestia e ca sunt doua baruri unul lângă altul și sunt foarte periculoși.Nu ma gândesc la mine ci la fete la alți oameni.Acum îmi e frica sa mai merg pe acolo.Un bar dintre cele doua a fost deschis recent, barul celalalt neavând asemenea specimene, pot spune ca erau oameni liniștiți.Si nu înțeleg de ce aceștia stăteau pe scaune în interior. Sper ca barul sa se închidă deoarece nu ma simt efectiv în siguranță și nu-mi mai pot scoate din cap chestia ca în fiecare seara când trec pe acolo se va bate un bețiv cu altul.Cred ca voi merge prin alta parte ca să fiu sigur ca nu mai vad asa ceva. Ajutati-ma sa ma calmez va rog ca ma simt aiurea.Voi ați trecut prin asemenea experiente?

5 răspunsuri:
| Drimmero a răspuns:

Evita barul ala si gata, cate batai d-astea n-am vazut si eu in fata unor baruri, eram doar prin trecere ca si tine.

| Alexxx40383736 explică (pentru Drimmero):

Cred ca se va închide acel bar în cel mai scurt timplaughing))))

| ACTH a răspuns (pentru Alexxx40383736):

Nu se va inchide din aceste considerente. E ceva complet normal, insa ai merita sa mai treci pe acolo si sa te mai "articuleze" si pe tine betivanii aia.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

N-o să pățești nimic, stai liniștit. Dacă devine un deranj poți foarte bine să faci o plângere, asta dacă nu-ți place far westu'.

| 4StarLight a răspuns:

Da, am trecut, si chiar pot rezona foarte bine cu ce ai povestit. De mine s-au luat la un moment dat niste țigani cat timp eram in tramvai, m-au amenintat in nu stiu cate feluri, eu eram înghețată de frica, nici nu stiam ce sa fac. M-au umilit în ultimul hal si chiar si acum inca urăsc amintirea asta. Ideea este ca am fost si eu data peste cap cateva ore, la fel cum esti si tu, m-a speriat cand am vazut latura asta mizerabilă si insensibila a lumii. Am mai avut experiente urâte, dar asta a fost pe de parte cea mai intensă. În cazurile astea ma ajuta mult un dus, simteam ca mi se ia o povară. Uită-te la ceva drăguț la televizor, inconjoara-te de lucruri care iti plac si incearca sa-ti amintești ca nu are ce sa-ti intample, ca acum esti acasa si esti in siguranta.