| AEWPenta a întrebat:

Salut,in ultima perioada am cam terminat-o cu toti asa zisi "prieteni" care nu au facut altceva decat sa profite de mine si sa imi pierd timpul cu ei pana sa imi dau eu seama tarziu,de relatie nu mai vorbesc femeile mi se par cele mai complicate in aceasta lume, sincer. Ani la rand am incercat sa imi gasesc pe cineva insa in zadar, degeaba, am renuntat, nu stiu ce vor cand le abordezi ba se dau inabordabile ba se lasa greu si tot asa, efectiv pierdere de timp.
Vreau niste idei va rog cu ce sa imi ocup timpul liber. De curand mi-am pregatit PC-ul pentru gaming insa si cu el ma plictisesc,de citit mai citesc, ma plimb si in rest acasa.
Va rog fara raspunsuri de genul iesi si cunoaste lume nu mai sta in casa, nu sunt tipul ala de om sa ies mereu decat daca un motiv intemeiat fiindca mi se pare o pierdere de timp.
Asa ca, vreo idee?
Multumesc.

Răspuns Apreciat de Editori
| MAndrew a răspuns:

Salut! In primul rand incearca sa nu mai stai foarte mult la calculator. Cand am fost si eu mai mic stateam cate 4-5-6 ore pe zi la calculator si pe parcurs mi-am dat seama ca am probleme cu spatele. Citeste, dar daca nu-ti place nu o face. Fii creativ! Incearca sa incerci cat mai multe chestii si pana la urma o sa-ti dai seama ca una dintre ele iti place. Deseneaza, programeaza pe calculator, vorbeste cu parintii, interactioneaza cu persoane CARE intr-adevar te vor pe tine asa cum esti. Fa foarte multa miscare daca stai pe calculator. Iesi seara si alearga sau mergi cu bicicleta pentru ca daca stai foarte mult in casa corpul o sa-ti fie din ce in ce mai greoi si ai sa te simti mai obosit pe zi ce trece. Iar fie vorba de prieteni, incearca sa eviti persoanele care fumeaza si beau alcol pentru ca o sa te puna si pe tine sa incerci si nu ai sa te mai poti opri.
Multa sanatate!

1 răspuns:
| Andrei200202 a răspuns:

Chiar dacă o auzi des, crede mă că există cineva pus deoparte si pentru tine. Cat cu prietenii, sunt fel si fel de persoane. Nu ai reușit să îți găsești prietenii potriviți, atât. Depinde acum si de felul tau de a fi, poate ești o fire mai moale și de aia și-au permis să profite. Sunt si alte persoane in cazul tau, crede ma. Chiar si eu. Așteaptă doar persoanele potrivite, nu accepta pe oricine în anturajul tau.
Fete sunt frate destule, doar ca poate esti cam timid, cum am fost si eu si inca sunt, trebuie doar sa iti dai intetesul. Nu prea o sa faci mare chestie cu datul mesajelor, sunt multe care sunt figurante si nici nu raspund, sau dupa cum spuneai răspund sec.
Am patit și asta. Si eu credeam la inceput asta despre fete, până mi-am gasit pe cineva, chiar ea a venit singură. Depinde acum si la felul tău de a fi. Hai ca se poate! App, nu o sa faci mare lucru cu jocurile, doar iti pierzi timpul si sanatatea. Mai bine implica te in ceva acțiuni, cauți ceva job care să iti placă și să faci ceva constructiv. Totul o sa vina de la sine după. Nu spune că nu vrei păreri de genul ", iesi afara din casa", crezi că vei avea mai mult succes daca iti pierzi timpul in fata monitorului? Doar sa ai noroc si sa găsești o fată pe jocuri, cum am reusit eu laughing) dar asta rar. Fii tu, lucrează la modul tău de a gândi, ieși afară la alergat sau fă ceva, mergi la sală și o să reușești. Acolo iti poti face si prieteni. Oriunde iti poti face, trebuie doar sa te implici dar sa ai si grija, să ii selecteziwinking