| Asasa_Sasas_1975 a întrebat:

Salut la ce liceu trebuie să mergi ca să poți să urmezi apoi profesia de polițist,avocat,pompier,judecator,inginer,consilier juridic, director vanzari?

1 răspuns:
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu conteaza liceul ci facultatea. In timpul liceului te hotarasti sa mergi la o facultate, sa zicem politie. Mergi la Academia de Politie si dai examen. La Academia de Politie se intalnesc absolventi de la orice liceu. Poate sa fie si de la muzica daca este bun la sport, matematica, etc.