| Adry05 a întrebat:

M-ar interesa experiențele tuturor de aici care au plecat în altă țară fie la muncă, fie la studii și s-au stabilit acolo. Adaptare, ce trebuie făcut, cum v-a fost, dacă v-au ajutat studii universitare de exemplu să vă găsiți posturi mai bune etc. tot ce considerați că merită menționat.

Răspuns Câştigător
| Comunity a răspuns:

Eu sunt curios de un lucru aici in toata treaba asta si referitor la raspunsurile date si sincer sa fiu incep sa vad tot mai multi ca tine asa un pic mai slabi la minte, fara suparare, care dau raspunsuri numai asa ca se se afle in treaba. Crezi ca obtii ceva, te satisface ca ai raspuns din prima si prost? Daca Adry a pus o intrebare indiferent cum e ea formulata iti era greu sa dai un raspuns folositor? Sau poate ai o problema cognitiva care trebuie tratata?

8 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

"M-ar interesa experiențele tuturor de aici..."

cam multe experiente, suntem vreun milion și ceva!

| Adry05 explică (pentru sierra1):

Trebuia să menționez că m-ar interesa și un răspuns relevant întrebării? mă gândeam că se înțelege de la sine.

| sierra1 a răspuns (pentru Adry05):

"mă gândeam că se înțelege de la sine" - cu tot respectul, majoritatea intrebărilor se bazează pe așa ceva. Ex. Italia sau Spania?

se subințelege?

| sierra1 a răspuns (pentru Comunity):

" Comunity: vad tot mai multi ca tine asa un pic mai slabi la minte"

reformulând in lumina celor pe care in mod aberant le susții: analafabet sau prost informat?

proba:

https://www.tpu.ro/......ist-local/

| sierra1 a răspuns (pentru Comunity):

"o intrebare indiferent cum e ea formulata" hai geniule, dă-i răspunsul "Sau poate ai o problema cognitiva care trebuie tratata?"

https://www.tpu.ro/telefonie/iphone-12-pro-max-sau-samsung-z-fold-2/

| Comunity a răspuns (pentru sierra1):

? Ma amuzi. Ce vrei sa dovedesti mai exact? L-am ajutat pe acel om cum am putut si am stiut mai bine.
Sau nu-ti convine ca spun adevarul cand am zis ca raspunzi la intrebarile oamenilor fara sa-i ajuti cu nimic? Te-ai nascut cumva doxa domnule sau doamna profesoara si le stiti pe toate?

| Comunity a răspuns (pentru sierra1):

Mersi frumos happy, dar nu trebuie sa-ti dovedesc tie nimic.
Daca nu intelegi cateva cuvinte in limba romana eu nu am timp sa-ti fiu ghid. Uita-te la raspunsurile date de altii si vezi diferenta dintre unii care s-au straduit sa inteleaga si i-au oferit un sfat acelui om si dupa uita-te la tine?

| sierra1 a răspuns (pentru Comunity):

" Comunity: diferenta dintre unii care s-au straduit sa inteleaga si i-au oferit un sfat acelui om"

ia străduiește-te și cu ăsta prin genialitatea de care dai dovadă

https://www.tpu.ro/......e-parinte/

promit să iau notițe!

| Comunity a răspuns (pentru sierra1):

Eu sunt curios de un lucru aici in toata treaba asta si referitor la raspunsurile date si sincer sa fiu incep sa vad tot mai multi ca tine asa un pic mai slabi la minte, fara suparare, care dau raspunsuri numai asa ca se se afle in treaba. Crezi ca obtii ceva, te satisface ca ai raspuns din prima si prost? Daca Adry a pus o intrebare indiferent cum e ea formulata iti era greu sa dai un raspuns folositor? Sau poate ai o problema cognitiva care trebuie tratata?