| anonim_4396 a întrebat:

Sunt utilizator nou, dar deja am o intrebare pentru voi. In ce conditii credeti ca s-ar merita sa te implici intr-o relatie la distanta? Spre exemplu, baiatul cu care sunt impreuna de 1 an si jumatate a plecat la studii in danemarca. Am hotarat de comun acord sa incercam sa mentinem relatia, dat fiind faptul ca ne iubim si ca suntem nu doar iubiti ci si foarte buni prieteni. Dar daca eu nu plec la studii acolo sau el nu se intoarce in tara, mai are vreun rost? Mentionez ca pleaca pentru 3 ani si jumatate si ca am stabilit sa ne vedem pe mess si sa vorbim la telefon cat de des posibil. In afara de asta, eu o sa ma duc sa-l vizitez si el vine in tara in vacante.

Răspuns Câştigător
| mistikk a răspuns:

Dragostea cere sacrificiiwinking Daca chiar il iubesti si simti ca si el o face de ce sa lasati studiile s aintervina intre voi.eu raman de parere ca daca chiar va iubiti o sa treceti peste oricewinkingsi ca relatia poate sa rezoste si la 1 milion de kilometrii distanta

6 răspunsuri:
| alessia5158 a răspuns:

Lasa lucrurile sa curga de la sine---in functie de cum vor decurge, ve-ti hotara daca ramaneti buni prieteni dar fiecare pe calea lui sau, buni prieteni dar impreuna pentru totdeauna.

| mistikk a răspuns:

Reziste* scz.si multumesc mult pentru funditawinking

| Ancajende a răspuns:

Hmmm Buna Alexioana, eu locuiesc in Danemarca si as putea sa iti dau niste detalii de cum merg treburile aici in caz ca vrei sfaturi. Eu dupa parerea mea cat de mult te-ar iubi el are nevoie de tine fizic, felul asta de iubire ca o sa iti fie fidel timp de 3 ani nu e realistic. E frumos si suna romantic si bine da, dar la varsta voastra si la nici o alta varsta nu e posibil mai ales ca relatia voastra e la inceput. Eu cred ca asta e un risc prea mare de luat eu gandesc ca daca vrei ca asta sa functioneze ar trebui sa cauti o maniera sa fiti impreuna.Imi pare rau daca nu iti scriu ce vrei sa citesti stiu cand esti indragostit aceste cuvinte dor. Dar acum serios daca vorbesti cu oamenii maturi o sa te sfatuiasca toti acelasi lucru. Sigur ca adolescentii o sa iti spuna ca da asa relatie rezista. Realitatea nu e asa. Pana si tu dupa o vreme o sa simti o frustratie imensa ca nu ai mangaierea si atingerea fizica si sexul. Chiar daca acum nu o crezi dupa cam vreo 3-4 luni amandoi o sa aveti in cap altfel de distractii. Eu chiar cred ca trebuie sa gasesti o cale daca crezi ca el e persoana potrivita pentru tine. Dar mai e si intrebarea. Cati ani ai? Adaugama daca vrei pe yahoo idul meu e caiaanca si msn e anca781@hotmail.com sper sa nu te fi dezamagit.si sper sa nu ma iei in nume de rau eu doar imi spun parerea. MUlta bafta in continuare

| Monycina a răspuns:

Pai se merita, acum depinde si de cat de mult atentie il da partenerul.

| irina41099 a răspuns:

Sti cred ca ar trebui sa incercati sa pastrati relatia cat de mult posibil si daca nu merge vb un cu altul si se va rezolva

| Adina45 a răspuns:

Buna alexioana pai eu nu prea cred in relatiile la distanta cine stie cu cine poate sta el cand tu vorbesti cu el la telefon poate tine in brate o fata in timp ce vb cu tine si zice ca te iubeste chestii dar acum cum vrei tu sa pastrezi relatia sper ca te-am lamuritwinking