| anonim_4396 a întrebat:

Salut.Ma ajutati un pic? Ce intrebari putem aborda la orele de dirigentie impreuna cu diriginta?

2 răspunsuri:
| Unbearable a răspuns:

Practicati un joc. Scrieti-va voi, elevii, pe cate un mic biletel numele, le amestecati, trageti la sorti, iar alesul va avea frumoasa ocazie de a vorbi despre un anume subiect (interesant, cel putin pentru el) cam 1 minut fara sa se opreasca. Daca sunt fiinte mai,, evoluate" merg si 3 minute. Iar cine nu respecta timpul, nu are coerenta si face pauze, va fi eliminat! Tot asa pana se ajung la cativa,, castigatori"...
Poate-i plictisitor, dar noi asa faceam. Intrebari? Pai, intrebari filozofice, se gasesc destule, asa testezi si tu cultura generala a unui profesor de Romania.

| Raluxx a răspuns:

Depinde ve proble, e aveti in clasa sau ce activitazti de petrec in clasa.Dar sa nu parasti pe nimeni, pentru ca apoi suferiti toatie.Noi la dirigentie,de obicei cantam,vorbim probleme clasei,vorbim despre sedintele cu parintii, bani pentru fonfu` clasei, sau diferite chestii. Sper ca te-am ajutat! Fund plzz?batting eyelashesbatting eyelashes