| Mersin a întrebat:

Ma pasioneaza desenatul pe calculator. Folosesc o tablita grafica si cred ca ma descurc. Uitati cateva desene. http://imgur.com/0zln7W2 http://imgur.com/ImgHUbk.
Vreau sa stiu daca pot face ceva in acest domeniu. Deoarece chiar imi place ce fac si nu stiu daca este cautat in Romania.

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Mi se par destul de bune, iar cu timpul iti vei perfectiona tehnica, daca vei continua sa exersezi. Si eu sunt pasionata de desen, insa in creion (grafica) si de pictura, dar ceva mai putin. Este destul de dificil sa ai o profesie care sa implice aspectul acesta in Romania, insa ai putea sa incerci. Poti intra la un liceu de arta (in cazul in care nu esti deja la liceu), iar apoi la Universitatea de Arte, la un profil de design grafic, de exemplu. Nu este prea cautat la noi, insa daca ai noroc si daca devii foarte bun in ceea ce faci, poate vei reusi sa lucrezi ceva in acest domeniu in strainatate.

| AnonimKidd a răspuns:

Wow e foarte frumoasa fata! Eu nu am tablita din-aia. Eu fac desene pe foi big grin. Scuze ca te intreb, dar cam cati ani ai de-ti ies asa desenele? In Romania nu cred ca se promoveaza asa ceva. Daca-ti place desenul in Romania este meseria de arhitect sau de designer, dar nu multi reusesc.

| Mersin explică (pentru AnonimKidd):

Ieri am implinit varsta de 15 ani happy Desenez pe tablita grafica de la Craciun. Eu stiu sa desenez pe calculator nu si in creion pe foaie.

| Trausan_Alina_1998 a răspuns:

Wjqle; ee