| Bye_Biancutza_1996 a întrebat:

Maine la scoala am engleza si doamna mea de engleza este o baba foarte agresiva, joia trecuta eu nu am fost si am avut engleza si eu nu am de la cine sa imi dea temele iar acum imi este frica mare dea am nevoie de un raspuns urgent! Va rog @

2 răspunsuri:
| justanotheruser99 a răspuns:

Nu te duce la ora respectiva. Daca ai curaj poți sa vorbești cu ea înainte de ora de faptul ca nu ai putut sa îți recuperezi lectiile, dar am impresia ca e genul pe care nu o intereseaza "detaliile", așa ca daca nu poți sa îți faci maine in paza tema si nici sa vorbești cu ea, îți sugerez sa nu mergi la ora.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Fa-ti tema in pauza. Daca ii zici ca nu ai avut de la cine sa o iei probabil o sa-ti spuna : "Ai x colegi, cum sa n-ai de la cine sa o iei? ". Nu ti-as recomanda sa lipsesti de la ora ei, o sa vada ca o eviti doar pe ea si o sa prinda ura pe tine. Si daca mai lipsesti inca o data, o sa ai doua teme de recuperat. Intrii intr-un cerc vicios fara rost, du-te la ora.