| anonim_4396 a întrebat:

Mergeti des cu taxiul? Sau preferati mijloacele de transport in comun? Sau metroul? Multumesc frumos.

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu merg pe tocuri!

| CristiDinBucuresti a răspuns (pentru anonim_4396):

Si nu te dor piciorușele? Un masaj?

28 răspunsuri:
| mgtow a răspuns:

Merg numa cu metrou prin Londra

caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
Folosesc si una si alta.
O zi buna happy

Elianna
| Elianna a răspuns:

Destul de des.La noi in oras preturile sunt rezonabile si distantele sunt mai mici decat in capitala.

| Aasdfghj a răspuns:

Cu taxiul doar daca e neaparata nevoie.In rest prefer metroul sau ratb-ul.

| VerginicăVacăGrasă a răspuns:

Numai cu taxi

DoarBogdan
| DoarBogdan a răspuns:

Nu imi place cu nici unul laughing

| pisicuta123456789 a răspuns (pentru DoarBogdan):

laughing si aici te gasesc. laughing)

| DoarBogdan a răspuns (pentru pisicuta123456789):

O sa ma gasesti in majoritatea laughing
Ia raspunde-mi la ultima intrebare pusa de mine. E acolo la profilul meu. Daca vrei. Chiar as vrea sa vad parerea ta happy

| anonimg a răspuns:

Mai mult pe jos decat mijloacele de transport in comun.

| Doub a răspuns:

Prefer să merg cu bicicleta.
Pe tocuri, yeaaah.

| Florentina9210 a răspuns:

Prefer taxiul.

| gemeni6226 a răspuns:

Pai e normal daca as avea destui bani numai cu taxiul as umbla e cu mult mai rapid decit autobuzul si mai comod.Dar cine are atitia bani? Asa merg cu taxiul doar in stari de urgenta sau cind nu circula autobuzul si sunt obosita sa vin 45 de minute pe jos.

| AirănMeidăn a răspuns:

Taxi

| LePotato a răspuns:

Metroul

| UnBroken2016 a răspuns:

Pe jos sau metroul

| Cameliapantiru a răspuns:

Salut!
Eu calatoresc doar cu masina personala in interes de serviciu si tot cu masina sau pe jos (ador plimbarile) in timpul liber.
Cand masina mea ajunge in service, fie imprumut masina de la un membru al familiei sau de la un prieten, care nu are nevoie de masina in acel interval orar, fie apelez la un taxi.
Metrou nu exista in Iasi si nici cand am fost prin Bucuresti nu am avut curiozitatea sa calatoresc vreodata, cu autobuzul nu am mers niciodata, cu tramvaiul doar de vreo doua ori, din curiozitate/amuzament. Am avut masina in casa, de cand m-am nascut si mergeam in vacante, la plimbare, cofetarie, film etc cu ai mei cu masina, la gradinita ma duceau ei cu masina, la fel si in clasele primare, iar gimnaziul si liceul le-am facut intr-o scoala foarte apropiata de blocul in care locuiam atunci, la mai putin de 10 minute de mers pe jos. La facultate, in primul an, mi-am luat deja permis de conducere si masina personala, asa ca nu aveam nevoie de transport in comun.
Am mers, insa, de multe ori, in afara localitatii, cu autocarul, in excursii cu scoala si mi-a placut destul de mult (am si avut noroc de autocare noi si calitative).

| Aberdeen a răspuns:

Nu folosesc aproape niciodată taxiul. De obicei mijloacele de transport în comun, și mersul pe jos.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Taxi

| JetBlueJet a răspuns:

Eu prefer pejoul rolling on the floor
Nu am fost niciodata cu metroul
Deci mai ramane taxiul

| dragodana a răspuns:

Salut! Locuiesc intr-un municipiu mai mic.Serviciul este la 5 minute de mers pe jos.Asta este mijlocul de transport cel mai folosit, rar masina.

| XxBlueRosexX a răspuns:

De obicei cu masina mea...altadata cu metroul pentru ca ajung mai repede, si costa mai putin...nu iau taxiul pentru ca de ex de la mine pana in Unirii imi ia in jur de 40 de lei

| Crainstorm20 a răspuns:

Uite exemple pro si contra:
Taxi:
Pro:
-Rapid.
-Sigur.
Contra:
-Taximetristii care isi insala clientii!

Metroul:
Pro:
-Rapid.
-Foarte putin probabil sa faci accident!
-Sigur.
Contra:
-Inghesuiala(chiar daca n-am calatorit) deoarece pot intra foarte multe persoane.

P.S:Nu e cine stie ce diferenta!

| Caddy14 a răspuns:

Merg zilnic cu taxi.

| ancuta20 a răspuns:

Nu merg nici cu taxiul, nici cu alte mijloace de transport in comun.

| RonaRona a răspuns:

Eu, fiind copil, nu-mi permit sa platesc un transport cu taxiul. Pana acum am mers numai cu masina, cu trotineta, cu bicicleta si cu maxi-taxi.

| NicoPitic a răspuns:

Mersul pe jos face piciorul frumos.

| marianaustroi a răspuns:

Masina personala