| stelian22 a întrebat:

Mi-am adus aminte de o,, intamplare" care a avut loc vara trecuta.(12 ani aveam)
Deci, mama era plecata la o cunostinta(la 2 strazi distanta),iar eu am ramas singur acasa,uitandu-ma la televizor.
Patul meu are un spatar care lasa un loc intre perete si pat, fiind tinut de soba.
Stateam cumva cu spatele spre perete si in dreapta era spatarul, in fata televizorul si in stanga fereastra.
La un moment dat, m-am decis sa joc Far Cry pe ps4, tot la televizor.
Deodata,am fost sunat de un nr privat, si eu am raspuns, nefiindu-mi frica.
O voce de barbat a spus cu o voce groasa:Uita-te in spate!, iar arunci am inchis.
Am instalat o aplicatie care poate spune cine te suna cu privat, in timp ce am incuiat casa si am plecat la mama.
Am aflat mai tarziu ca am fost sunat de 2 ori(doar un apel a intrat):1. Salv Copiii
2. Disp(Disparitii Copii).
Vreau sa stiu ce credeti ca s-a intamplat, cine m-a sunat...

Dau funda!
PS:Am schimbat numarul de telefon in iarna si ma gandesc sa revad daca am mai primit vreun apel ciudat.
Scuzati categoria, nu am stiut ce sa zic.

Răspuns Câştigător
| anonimg a răspuns:

Sunt o mulțime de persoane și prin astfel de instituții care li se dă acces unde nu ar fi trebuit să li se dea. De exemplu ar putea să fi fost copilul unui angajat de acolo.
Convorbirile se înregistrează timp de 6 luni. În timpul acesta ai fi putut să faci o reclamație/sesizare la autorități (poliție). S-ar fi găsit imediat vinovatul.

3 răspunsuri:
| Simpatic a răspuns:

De la cazul Caracal s-a format o isterie precum in Scream.
Las-o asa nu te-a sunat vreun criminal si chiar de ar fi fost a trecut 1 an.
Sa fi fost ala din Stiu ce ai facut asta vara? happy

| anonimg a răspuns:

Sunt o mulțime de puradei care îți cunosc numărul de telefon; și o mulțime de metode și aplicații care pot transforma vocea unui copil.
Deci stai liniștit și nu-ți mai frământa mintea și inima din pricina glumelor unor copii fără minte.

| stelian22 explică (pentru anonimg):

Scz,am uitat sa scriu. Dupa aceea, seara am sunat la nr ala disp. Copii si mi-a raspun robotul ca daca vreau sa dau disparut vreun copil.(nu parea sa fie om)

| anonimg a răspuns (pentru stelian22):

Sunt o mulțime de persoane și prin astfel de instituții care li se dă acces unde nu ar fi trebuit să li se dea. De exemplu ar putea să fi fost copilul unui angajat de acolo.
Convorbirile se înregistrează timp de 6 luni. În timpul acesta ai fi putut să faci o reclamație/sesizare la autorități (poliție). S-ar fi găsit imediat vinovatul.