| nesabuit33 a întrebat:

Nu am prietena si vad foarte multe fete dragute pe strada, m-as baga in seama cu el, dar nu stiu ce sa le zic si despre ce sa vorbesc cu ele asa. Nu vreau raspunsuri gen despre filme, muzica, prostii din astea, ca nu e nimeni tembel daca intra in vorba cu o fata sa o intrebe dupa 1-2 minute sa o intrebe de filme.

Răspuns Câştigător
| AFR81 a răspuns:

Treaba e ca nu poti sa abordezi orice fata pe strada. De fapt poti face asta, dar sansele sa-ti faci o iubita sunt minime. Ba chiar risti sa cazi in penibil. O iubita se "culege" din randul prietenelor, persoanelor de la bloc sau colegelor de clasa. Vorbind si incercand sa te apropii de ele, vei avea mai multe sanse decat intreband necunoscute pe strada.

1 răspuns:
| ambicio a răspuns:

Ai punctat bine, e cam urat sa abordezi o fata cu filme sau chestii gen, i-ai pune un fel de test de cultura generala si s-ar simti incomod.
In primul rand o saluti, in al doilea rand faceti cunostinta, in al treilea rand ii spui ca ai dori adresa ei de Facebook pentru a vorbi astfel sa va cunoasteti mai bine sau ai putea-o intreba unde este X ( un loc anume) si dupa o intrebi de Facebook