| Goddessss a întrebat:

Nu știu ce sa ma mai fac. Efectiv mi-am citit toate cărțile, am făcut sport o grămadă, am făcut cursuri de limbi străine, am făcut curat, am pictat, am ascultat o groaza de muzica, am făcut mii de chestii si tot ma plictisesc. Mare lucru de nu o sa înnebunesc odată.
Efectiv nu ma mai atașez de nimic, nu mai imi place nimic, sunt intr-o continua stare de moleseala sau monotonie. Greu sa descriu ce simt.Sunt extrem de detașată emoțional și chestia asta ma efectează psihic. Am încercat meditație si revin din nou la starea aia.
Nu am pățit nimic de genul sa imi moara cineva in familie sau sa pățesc ceva si pur si simplu încerc sa imi gestionez timpul si sa fac tot felul de chestii diferite, dar tot asa rămân.
Nici măcar pe telefon nu am la ce sa ma mai uit. La limbi străine m-am uitat, posturi de moda m-am uitat, make up m-am uitat, prank-uri m-am uitat, documantare cu sutele pe diferite teme m-am uitat, video-uri motivaționale m-am uitat, jocuri am jucat. Pe YouTube daca stau 10 minute...
Ce sa mai fac?
De nu m-as duce efectiv intr-o pădure si sa uit totul, sa rămân acolo in pustietate, sa ma conectez cu natura.
Offff totul e atat de schimbat.

7 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Ma bucur sa citesc asta, vezi tu toate dorintele astea sunt trecatoare ce este pe termen lung este pacea interioara poate fii un dar oferit tie pe viata, metideaza si gandeste-te la existenta ta, vorbeste cu tine mai mult, ca sa te poti intelege, traim intr o lume materialista, nu e de mirare ca nu ne regasim

sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da, cunosc și eu starea aceasta. Simplu.
Când nu ai ce să mai faci, simplu, nu faci nimic.

| T0T a răspuns:

Ai încercat filmele xxx?

| Goddessss explică (pentru T0T):

Nope, din păcate...
Trebuie sa încerc?

| T0T a răspuns (pentru Goddessss):

Da. Încercarea moarte n-are.

| Celcestietot a răspuns:

Salut! Daca tu nu te poti ajuta, noi nici macar atat nu putem. Ajutorul trebuie sa vina din interior in cazul tau, nu din exterior.

| Nemessys a răspuns:

Nu te-ai gandit sa incepi un drum care o sa te duca si undeva si o sa-ti aduca si rezultate?

Eu de exemplu studiez continu un tip de business si stiu ca tot timpul investit pentru a urmari si citi asemenea materiale nu o sa fie niciodata pierdut, pentru ca mai tarziu o sa-mi aduca ceva. Asa, daca as sta sa ma uit la nu stiu ce seriale, evident ca o sa ma plictisesc deoarece nu-mi ofera nicio motivatie si stiu ca nu o sa ma duca nicaieri, nu o sa primesc nicium premiu daca faca asa ceva.