| Anahiteamo a întrebat:

IN weekenduri ma plictisesc in casa. stau numai la laptop si la tv.nu prea ies din casa ca nu am cu cine sa ies pentru ca fiecare prietena are ceva de facut. citesc carti. mai invat la limbi straine. ascult muzica si mai mereu stau inchisa in casa. Ce pot sa fac? Ca m-am saturat de monotonie

Răspuns Câştigător
| gigiro a răspuns:

Monotonia, ti-o faci singura, nu vine singura la tine. Daca nu ai de citit vreo carte pentru Limba Romana, daca nu ai de facut exercitii la matematica, daca nu ai teme de facut, daca nu ai pasiuni, prieteni, daca nu trimiti felicitari de Craciun si sarbatori, lasa net-ul deoparte, lasa muzica si pleaca la plimbare. Inveti sa "privesti" si sa asculti lucruri pe care altii nu le vad. Vei respira aer curat.vei capata pofta de viata si de miscare, te vei regenera. Invata sa patinezi, viziteaza biblioteci, muzee, mergi la teatru, gandeste-te la viitor.Nu stiu cum se face, dar cunosc multi adulti carora nu le ajunge timpul sa faca tot ce-si doresc, iar eu personal.niciodata nu ma plictisesc pentru ca am un hobby.

6 răspunsuri:
| ViseColorate_4467 a răspuns:

Ce prietene sunt alea care nu au niciodata timp pentru tine? mai bine ti-ai cauta o prietena de incredere, care sa aiba timp si pentru tine si cu care sa iti petreci timpul.

papa:*

| irinathuglife a răspuns:

Asa zise prietene ale tale, nu sunt prietene. Daca erau prietene nu te refuzau mereu.Merge vrajeala odata, de 2 ori dar pana la urma iti dai seama ca pur si simplu nu au chef de persoana ta.Incearca sa iti gasesti prieteni care se potrivesc cu tine.De exemplu sa fie plimbareti si cu chef de viata.Iesi in oras, mergi la un film, plimba-te prin parc. Daca stai in casa, pierzi momente din viata.Succes.

| kolcov a răspuns:

Iesi afara... plimbate, du-te la un film big grin, fa'ti un prieten tongue

| miky014 a răspuns:

Incearca sa te integrezi intr. un grup de prieteni. Si te vei obisnui sa iesi cu ei. Daca nu merge, cauta prieteni care au aceleasi pasiuni ca ale tale. Poate veni la tine, poti merge la el. si asa, va disparea monotonia. Bafta!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cauta un film pe net. downlodeazal si urmarestel. sau incepi de un joc nou.

| Cutit a răspuns:

Si eu am aceeasi problema; mama si tata ca scot cu forta din casa; da pentru mine nu e o problema m-am obisnuit; gasesteti o ocupatie ( sa desenezi sa canti etc)