| cristi27 a întrebat:

Salut pe toata lumea de pe acest site, am si eu o intrebare pentru cei ce au fost in salina praid se merita sa imi petrec concediul acolo? nu am fost niciodata si as dori ceva informatii mersi mult

Răspuns Câştigător
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

E foarte buna salina pentru sanatate.acolo e un spatiu imens si va puteti joaca bedmington, ping pong.sunt leagane si trampoline pentru copii, si vine un instructor de aerobic in fiecare zi si va instruieste cum sa faceti exercitii. daca nu ai afectiuni severe iti recomand sa mergi la sovata(Daca mai gasesti locuri, e mai mereu plin) si sa faci doar o excursie de o zi la praid.la sovata sunt mai multe de vazut. oricum, daca treci pe la praid, nu uita sa iei sare de baie!

4 răspunsuri:
Abh
| Abh a răspuns:

Se merita daca ai afectiuni respiratorii, gen astm bronsic. Altfel nu vad de ce ti-ai petrece 5 ore pe zi intr-o pestera.

luciana
| luciana a răspuns:

Te salut Cristi27, ma bucur ca ai revenit, eu intru mai rar, caci nu am timp, il am pe tata in scaun cu rotile si mi-e greu, iti doresc toate cele bune! Lucien.

| cristi27 explică:

Si eu te salut Luciana, multa sanatate tatalui si tie bineinteles

| kmarianak a răspuns:

Da, daca doriti tratament, se merita - la maxim. Am fost acolo, e frumos, nu te plictisesti, plus ca am remediat problema de sanatate pe care o aveam.
Nivelul destinat turistilor se intinde pe 1. 300 de metri, iar cei care vin aici au parte de tot confortul: baze de tratament, cafenele, biliard, mese de ping-pong, spatiu de joaca pentru copii, biblioteca, locuri de distractie si chiar o capela, unde oamenii se pot ruga.
Tratamentul de speleoterapie si climatoterapie cuprinde practic inhalarea aerului din mina, fiind foarte util in cazul bolilor cailor respiratorii (boli astmatice, bronsitice si alergice). Pe timpul petrecut in subteran se recomanda si gimnastica condusa de un cadru specializat, plimbari, si dozarea efortului fizic etc. Ca interval de varsta aici se pot trata copii de la 2 ani pana la persoane care sunt deja la varsta senectutii. Pentru rezultate bune, sunt necesare cam 18 zile petrecand cel putin 4 ore pe zi in salina.
Mult mai multe inforamtii gasesti pe http://interferente.ro/Salina-Praid.html
Multa sanatate si distractie placuta!