| BadAngel3 a întrebat:

Salut, pentru ochelari exista o carpita speciala. Daca acea carpita se murdareste cum as putea sa o curat? Si acum poate unii dintre voi o sa vina cu raspunsuri gen:,, Normal, cu apa,, stiu asta, dar mi.am luat de curand ochelari si mi.e frica ca cine stie, poate acea carpita nu va mai fii atat de moale si catifelata.

Multumesc

3 răspunsuri:
Elianna
| Elianna a răspuns:

Spal-o,ca daca freci lentilele de plastic cu ea imbacsita, e mai rau. Si daca se strica... cumperi alta de la orice magazin de optica.E cativa lei.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Spal-o ca pe orice batista. Se numeste laveta. Daca vrei poti sa-ti cumperi alta. E 2-3 lei la orice magazin de ochelari sau telefoane. Sunt si lavete umede (foarte bune) la Lidl si alte hipermarket-uri. Eu din alea folosesc.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Eu am spalat-o cu apa si nu s-a intamplat nimic cu ea big grin