| anonim_4396 a întrebat:

Salut, pls ajutati-ma. Azi am fost afara cu o fata si cativa copii, un baiat dintre ei era insuportabil si enervant, ne impingea etc si i-am zis "daca ne mai impingi o data ne ducem la maica-ta" (noi proaste nu ne-am dus cand trebuia) nu inceteaza, incercam sa plecam de langa el, el vine dupa noi n- am enervat, ne-am asezat langa verisoara mea si am stat cu ea pana s-a mai potolit, mergem noi pe langa niste copaci, stam putin acolo dupa am zis sa mergem la mine ca sa imi iau telefonul, baiatul acela ne vede(nu dau nume) si vine dupa noi, imi iau telefonul cat ei nu stiu ce faceau acolo(se impingeau sau habar n-am) si ii zic (ii dau numele Gigel) "Gigel inceteaza" nu inceteaza, eu stateam cu capul in telefon pentru a imi verifica notificarile cand deodata fata aceea vine in mine(mai exact cu mana in telefonul meu) il scap, se sparge, ma duc la parinti ca sa le zic ce s-a intamplat. Acel baiat baga minciuni si zicea ca cica noi ne strambam la el etc. Dupa iesim afara trecem pe langa mama lui, o cheama pe fata aceea si ii spune "Gigel mi-a spus ca i-ai sucit degetele, e adevarat?" Fata: da, ca sa ma lase in pace. "Imi pare rau, vorbesti cu maica-ta si pui jumate din suma de reparatie. Fata se opreste nu mai zice nimic(de nervi) si plecam. Ideea e ca noi nu ii faceam nimic baiatului, iar el pur si simplu venea la noi, mai exact la ea si o impingea. Iar la faza cu telefonul tot el a venit dupa noi si a impins-o. Voi credeti ca e vina amandurora sau al lui Gigel? Eu sincer nu cred ca fata ar trebui sa plateasca jumate din cauza lui Gigel ca o impingea si a venit in mine...

2 răspunsuri:
| djemebuddhsjrbsjs a răspuns:

A fost vina lui Gigel... Daca cineva te enerveaza f mult si nu te lasa in pave normal ca vrei sa te razbuni... (cum a fost prietena ta/fata aceea) Din cauza lui Gigel s-a intamplat tot. Daca el nu va mai stresa, nici fata aceea nu ii mai rasucea declgetele.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Dacă as fi fost în locul tău, Gigel primea o palma peste ochi =)