| CrIsTinaMiky a întrebat:

As vrea sa va cer niste sfaturi! Mie imi place de un baiat cu care vb pe mess, prin msj, la telefon si fata in fata, dar nu asa mult cand suntem cu multe persoanee langa noi...Alarteri cand am fost sa pazim pastele, am fost cu 2 prietene, una a stat in biserica si alta cu mine afara pana a intrat si ea in biserica! Iar apoi cand sa plece prietena mea. A venit o alta prietena de-a mea, ea are o sora, si sora ei are prieten pe care il iubeste si nu sar desparti de el pentru nimic in lume, ba chiar s-a culcat cu el, ii da bani sasi cumpere ce vrea ea...In fine, nu asta-i problema. Ci ca ea se da la baiatul de care imi place mie de el.Au fost impreuna la magazin, decat ei 2, cand sunt ei amn2 nu mai vorbeste cu nimeni, baitul acela. Si cand nu este ea, mai se da inca o fata la el, dar lui nu-i place de ea, si ea cauta pretexte sa stea cu el, cica sa o invete sa joace biliard, ceva de genu asta'. Fata aceasta sta cu baieti doar ca o simpla aventura, si se supara daca o fata ii ia prietenul, ba chiar cauta detalii despre aceea fata ca sa isi stranga grupul ei de prieteni ca sa bata aceea fata.Si mai este o fata care vorbeste cu el prin msj si as fi auzit de la o prietena ca sta cu el, dar cand am intrebat-o pe ea sau pe un prieten de-al ei a zis ca nu amn2! Nici nu stiu ce sa mai cred, persoana care mi-a zis ca sta cu baiatul acesta, mia mai zis ca atunci cand se dukeau la magazin se tineau de mana, nu imi vine sa cred, mai ales ca aceea fata tocmai se despartise de baiatul cu care a stat 5-6 ani impreuna, cu bune si cu rele, la biserica chiar plangea cand il vedea. Ce sfaturi imi dati, sa continui sa ii spun ca il plac sau sa nu ii spun.Intro seara ma suna el ca sa imi spuna ca finului sau ii place de mne.Ar avea ceva daca sa zicem ca daca voi sta cu el finul lui sar supara pe el? Sau nu? In fine.Cu el am fost la biliard, cu prietena mea, si cu prietenul lui, si acolo ne-am intalnit cu finul sau si cu mai multi prieteni deai lui si se jucau biliard, in noapte cand se pazea pastele am fost, si o data mia sunat telefonul si era o prietenade a mea ma anuntaa ca a iesit afara sora prietenei meele, iare ea a luat-o la fuga pentru ca a crezut ca o suna si a sunat-o, dar apoi o iau si eu la fuga, vine si batul acela dupa noi, iar noi trebuia sa mergem la biserica, si apoi eu am stat acolo cu el, noi 2 singuri >:" si cand a venit prietena mea, a spus ca trebuie sa plecam si a chemat prieteniilui care cred ca ar mai fi vrut sa stea acolo, dar trebuie sa plecam noi, dar pana la uram am plecat si cand am ajuns in curtea bisericii ne-am intalnit cu sora prietenei mele, si de acolo am stat cu ei 2, ei 2 vbeau si eu cu prietena mea vbeam, si asa pana cand am plecat eu cu prietena mea de acolo. Apoi ne-am dus la magazin eu cu ea, si ei au stat sguri si cand am venit noi am stat 10 min si au plecat si ei 2 la magazin no talking si eu ma suparaseeeem. sad Apoi am fost in biserica si el s-a dus la o ruda de a lui si un prieten de al meu il cheama sai zica in gluma bine inteles " auzi tu ai venit de la bucuresti ca sa ne furi noua fetele? " el a inceput sa rade, si ruda lui la fel >:" si se pusese langa mine cand sal intrebe si apoi am plecat sa luam pastele, am stat cu el pe rand, si am vb cu el, pana cand a venit o prietena de-a mea si a lui, care a inceput sa vb cu el si nu mai stiu ce, iar apoi am plecat acasa! Ce sfaturi imi dati? puppy dog eyes

Răspuns Câştigător
| BruneTTe a răspuns:

Daca spui tu ca nu e asa, asa o fi. La urma urmei tu-l cunosti, nu noi.
In cazul asta, e foarte posibil sa vrea sa iti faca in ciuda. Si eu am patit la fel. Am avut o relatie si dupa ce ne-am despartit el era mereu in compania unei fete [vorbea, punea mana pe ele] si pe urma se uita la mine, sa vada cum reactionez. Dar prin chestii de astea nu a dovedit decat ca e un om de nimic. Si culmea, eu cred ca ii pasa dar facea toate astea sa arate ca el nu-i ranit.
Daca chiar ai incredere in el, spune-i ce simti, discret, nu sari pe el si lasa-l sa vezi daca face sau nu un pas sa se apropie de tine.

4 răspunsuri:
| BruneTTe a răspuns:

In primul rand, nu am prea inteles tot ce ai scris. Incearca alta data sa scrii mai clar si mai putin detaliat, ca nu se mai intelege nimic.
Din cate inteleg eu este un tip care vrea sa fie mereu inconjurat de fete decare spui tu, nici nu-i pasa. In locul tau nu as risca sa fiu inca o fata de care isi bate joc. Stii cum e, niciodata nu se spun lucruri neadevarate despre o persoana care e la locul ei si nu face nimic rau. Mai bine il lasi in pace. Daca e sa fie ceva, va fi.

| CrIsTinaMiky explică (pentru BruneTTe):

Baiatul acesta nu este asa..Va spun eu sigur... Ori stie ca mie imi place de el si incearca sa-mi faca in ciuda, ori nu stie sad Dar e naspaa...Sa te simti asa cand el se da la toate fetele chatterbox

| BruneTTe a răspuns (pentru CrIsTinaMiky):

Daca spui tu ca nu e asa, asa o fi. La urma urmei tu-l cunosti, nu noi.
In cazul asta, e foarte posibil sa vrea sa iti faca in ciuda. Si eu am patit la fel. Am avut o relatie si dupa ce ne-am despartit el era mereu in compania unei fete [vorbea, punea mana pe ele] si pe urma se uita la mine, sa vada cum reactionez. Dar prin chestii de astea nu a dovedit decat ca e un om de nimic. Si culmea, eu cred ca ii pasa dar facea toate astea sa arate ca el nu-i ranit.
Daca chiar ai incredere in el, spune-i ce simti, discret, nu sari pe el si lasa-l sa vezi daca face sau nu un pas sa se apropie de tine.

| Caty5 a răspuns:

Incearca sa-l abordezi usor dar cu discretie!

| KeporLove a răspuns:

Iti sugerezi sa postezi din nou la "Dragoste si Sex " si putin mai pe scurt