| CoOlGirlz a întrebat:

Sunt cam trista. Parintii mei au foarte multa treaba si de mine nu mai au timp si inca sunt mica(8 ani jumate). Ieri mergeam in crang cu bicicleta dar a trebuit sa merg si eu la serviciul lor sa-i ajut. Omggggg... Iar azi la fel trebuia sa mergem in crang dar acu trebuie sa plecam la tara. Asta ma supara rau de-mi vine sa plang. La tara e plictisitor, n-am ce face doar ce mai fac ma uit la televizor daca e ma joc la calculator(dar nu mult) si scriu. Mare lucru.M-am plictisit si pe langa asta sunt suparata ca parintii mei n-au timp nici 10 min. sa ne jucam ceva. Zice-ti-mi voi ce as putea face ori sa fac ceva sa o comving pe mama sa mearga azi in crang cu mine sau sa fac eu ceva si apoi sa-i fie mila... ceva planuri.

Răspuns Câştigător
caramela
| caramela a răspuns:

Bunahappy
asa cum ne-ai explicat noua nemultumirile tale, ar fi bine sa i le explici si lor ori mamei tale, incearca sa o faci sa inteleaga ca esti un copil si simti nevoia sa simti ca ai parinti care sunt alaturi de tine si uneori ca mama e bine sa se coboare la nivelul tau.
eu ca mama, am stiut sa ma cobor la nivelul lor si nu imi pare rau..chiar si acum ca sunt mari, tot intru in jocul/glumele lor si e ceva natural si frumos.cel mai bine e sa ai o discutie cu mami tau. daca nu te baga in seama, incearca sa iti faci tu copilaria frumoasa axandu-te pe ceva..citit/scris/compus poezii/.
O zi frumoasa sa aihappy

8 răspunsuri:
| Musique a răspuns:

Așa cum ai pus întrebarea asta aici, așa-i poți spune și mamei tale.
Roag-o să te ascult 5 minute, și spune-i tot ce ai pe suflet.
Baftă!

| 1DeadMemories a răspuns:

In primul rand, poti face ceva sa ti imbunatatesti gramatica. Nemultumirea asta, vis a vis de parinti le o poti spune lor, sunt sigura ca o sa te inteleaga si o sa ti explice cum e treaba cu timpul lor.Nu i nimic grav in a ti ajuta parintii.Propunele sa ti cumpere un animal de companie, o sa ti umple timpul, asta daca nu esti un copil lenes si delasator.

La varsta asta, daca nu e fake, n ai ce cauta pe un astfel de site.

| Messerschmitt a răspuns (pentru 1DeadMemories):

Las-o-n pace, este doar un copil! Tu, ai probleme mult mai grave dpdv gramatical, asa ca, fa ceva in privinta asta inainte de a da sfaturi big grin

| 1DeadMemories a răspuns (pentru Messerschmitt):

Era vorba de imbunatatire a gramaticii,dude. Nimeni nu i perfect, nici macar tu, n ai pus punct la ultima fraza.rolling on the floor))))))))))
Era doar un sfat pentru plictiseala, asta era ideea in sine, nu sa ma dau eu smart.WTF laughing))

| Messerschmitt a răspuns (pentru 1DeadMemories):

Las-o asa, mister "cratima", sau mister "fara pauza dupa virgula", sau fara...
Ba, cum mama dracu' scrieti voi tampenii de genul "sa ma dau eu"? Cum poti sa te adresezi cumva, cuiva, cu "vreau sa ma dau tu", sau, "eu te iubesc pe mine"? N-am prea iubit-o pe profa de romana, cu atat mai putin cursurile ei infecte. Dar, hai sa ne vedem lungul nasului, duda (ca asa-i corect, nu "dude", ca nu suntem doi!) big grin
P.S. Lipsa punctului, la sfarsitul frazei sau a propozitiei, este alegerea mea. Take it or leave it!

| Liiiax99 a răspuns:

Incearca sa vorbesti cu mama ta ca nu iti place faptul ca trebuie sa ii ajuti la o varsta asa de frageda si mai spune-i ca nu iti place ca nu iti acorda atentie, incearca sa ii spui ce ai pe suflet. happy

| CoOlGirlz explică:

Gata a fost o zi minunata ii parea rau si am mers cu catelul si bicicleta in parc.

| Daiu_Aurora_1993 a răspuns:

Plangi si roag-o frumos!