| MAndrew a întrebat:

Salut, pot achizitiona lucruri cu paypal daca nu am card?

Răspuns Câştigător
| Violleta2022 a răspuns:

Da, sigur ca poti!
Paypalul iti da optiunea sa legi unul sau mai multe credit carduri bancare de el, dar si conturi bancare personale (sau de business, daca contul de paypal este al unui business).

Singura conditie este sa ai peste 18 ani si sa declari datele personale corecte, fiindca iti vor fii verificate cele bancare si trebuie sa corespunda cu numele din contul de paypal.

Am vazut un raspuns eronat mai sus: nu, nu este limitata suma, poti cumpara si platii cu Paypalul legat de contul tau bancar, de cati bani dispui tu in acel cont, nefiind o limita impusa de Paypal.

5 răspunsuri:
| Celcestietot a răspuns:

Pai trebuia activat ca sa poti achizitiona un produs, nu?

| alina2k18 a răspuns:

Si la ce conectezi paypalul laughing La aragaz?
laughing

| Celcestietot a răspuns (pentru alina2k18):

Da' poate sa cumpere de pe internet iteme virtuale, nu este doar pentru utilizarea in lumea reala.

| PainTech a răspuns:

Fara card = fara Paypal.

| CdeMetal a răspuns:

Poti, dar e foarte limitat, eu pana acum am putut cumpara doar jocuri de pe Steam, dar nu cred ca poti cumpara ceva de pe Emag de exemplu.