| elenna a întrebat:

puteti sa-mi recomandati niste filme grecesti? multumesc

Răspuns Câştigător
| dy a răspuns:

Grecii sunt realizatori de comedii f. bune! In special filmele anilor 60-70 sunt capodopere! ex. "trelos, palavos ke vengos"(in traducere libera nebun, zapagit si vengos-care e nume de artist f cunoscut. Dintre cele mai noi, foarte reusite sunt serialele comice "ke i pandremeni ehun psihi"-adica si casatoritii au suflet! Dar trebuie sa stii greceste! Sant multe chestii care pierd f mult prin traducere! daca dai in google nume de artisti gen Aliki Vuiuklaki sau Thanasis Vengos, Kostas Vutsas, sunt nemaipomeniti indiferent in care comedie joaca...

7 răspunsuri:
| LuS[z] a răspuns:

Se thelo?")laughing

| dy a răspuns:

Am gasit un site care cred c-o sa te inspire! http://www.comiclens.com/all/tag/voutsas

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Ce sunt asa speciale aceste filme grecesti? Grecii si cinematografia: Sigur ca da...Cati de multi greci au castigat la Cannes ma rog frumos?!?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Uite, intra pe wikipedia fr pentru o lista cu filme grecesti :
http://fr.wikipedia.org/wiki/Cat%C3%A9gorie:Film_grec

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Neraida

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

I love karditsa si loufa kai paralagi 2 comedii