| anonim_4396 a întrebat:

Rog opinii si pareri serioase si de bun simt! Voi aveti la momentul actual, v-ati pus vreodata intrebarea, ati dori sa aveti in spatele vostru pe cineva care mereu sa va sara in ajutor, sa va apere, sa faca ceea ce ii ziceti? Chiar de ar fi lucru bun sau rau? Aveti pe cineva care sa intre si in foc pentru voi?
Mie mi se pare asa de greu si de trist acest lucru pentru cei care nu au asa ceva, in aceasta situatie sunt si eu. Nu vorbesc de faptul de a avea un bodyguard, ci un prieten fidel care sa faca totul pentru tine, sa te sfatuiasca, un fel de mana dreapta. Ce as putea face pentru a avea acest lucru? Cum sa cer acest ajutor? Eu sunt si o fire mai timida, nu pot, nu am taria asta sa sar la bataie, sa amenint. Nu sunt de acest gen. Mi-as dori mult sa am un asemenea om, un asemenea prieten de baza, dar se pare ca nu ma aflu in aceasta lume printre cei norocosi.

Va multumesc!

3 răspunsuri:
| AtateaConditii a răspuns:

Nu stiu daca os a gasesti pentru ca esti baiat si numai tatal tau ar sari pentru tine, prietenii sunt numai pentru distractii si sfaturi dar nu o sa isi riste viata sau sa se zgarie pentru tine si e normal fiecare pe cont propriu, doar daca dai de un obsedat. Trebuie sa lupti pentru tine insuti nu sa astepti de la altii sa te apere. Sigur o sa te schimbi candva, cand o sa vezi ca lumea nu ii pasa ce suflet ai sau cat de bun esti daca esti slab de caracter or sa te doboare. M-am gandit si eu sa am asa o persoana sa sara pentru mine dar nu sa faca tot ce vreau eu, nu imi trebuie sclavi.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Si inca ceva : nu stiu cand voi rabufni, cand dintr-un baiat, om linistit stiut de toti, o sa ma schimb radical, sa devin rau, sa se teama lumea de mine, cei care merita sa se teama. Nu stiu cat mai rezist intr-o lume asa rea, care nu merita respectul meu.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Sa stii ca greu mai gasesti asa ceva in acest secol NEBUN. Un prieten fidel care sa intre pana si in foc pentru tine, mereu langa tine in ajutor, e foarte foarte greu de gasit, dar nu e imposibil. Ai putea sa ceri ajutor de la prietenii tai, care nu iti sunt inca mana dreapta, sa le explici frumos necazurile si ceea ce ai pe suflet, si vezi daca se ofera cineva. Nu te lasa batut niciodata!