| Alexandruw a întrebat:

Salut,
Stiu ca suna cam ciudat, dar stiti careva care sunt consecintele daca furi 1500, 2000 de lire din Anglia si fugi in Romania?
Ideea e ca ma cam tepuiesc la bani firma respectiva, si macar sa imi iau ce mi-au luat si ei.
E posibil sa ma caute politie din Anglia in Romania sau cum?

3 răspunsuri:
| darrio2007 a răspuns:

Vei fi dat in urmarire generala. Te vor gasi oriunde. Nu te sfatuiesc sa faci asta.

| Dismally a răspuns:

Te va cauta Politia Romana si probabil vei face puscarie intre 6 luni si 3 ani.

andreia67
| andreia67 a răspuns:

Daca pagubitul depune plangere vei fi dat in urmarire generala si o sa te caute politia romana.