| mikyela a întrebat:

Salut.stiu o poveste cu o fata care iubeste mult doua persoane, este foarte confuza.nu poate ramine cu amindoi, logic. daca vreti va spun toata povestea.pup.astept raspuns.

7 răspunsuri:
April
| April a răspuns:

Spune-ne povestea; se anunta interesanta si originala fiindca n-am auzit pana acum ca o cineva sa iubesca absolut identic doua persoane. Daca ea nu poate face distinctia fiind in interiorul problemei, o putem ajuta. Dinafara lucrurile se vad mai clar, uneori.

| Flav a răspuns:

Si eu astept Enigma Otiliei. pup.

| RaSpUnS.pT.vOi a răspuns:

Reflectarea e cea mai importanta intr-o asemnea situatie, desi nu cred ca as putea SA IUBESC 2 persoane in acelasi timp cu aceeasi intensitate, poate sa simpatizez, da, dar.
Distanta e cel mai bun remediu, ca de altfel si atitudinea, un caracter destul de matur o poate face sa inteleaga ce vrea de la viata!
Numai bine!

| Hombre a răspuns:

Asteptam.Ca de aceea suntem pe aici sa talmacim.

| tyana a răspuns:

E imposibil sa ii iubeasca la fel pe amandoi! Pentru inceput i-as recomanda sa stea la distanta de amandoi, sa-si analizeze cu atentie sentimentele si o sa isi dea seama spre cine inclina balanta mai mult.happyDaca vrei sa ne spui intreaga poveste te ascultam cu drag!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Sa-si rezolve singura problemele big grin
dar daca tu esti fata. spune tongue

| mikyela explică:

Ok,, este vorba despre o fata simpla din bucuresti, adica eu, intr-o zi frumoasa de vara m-am dus cu o prietena sa facem baie la strand, acolo am cunoscut un baiat de fapt barbat pentru ca este mai mare decit mine cu vreo 10 ani. mi-a placut atit de mult de el, foarte mult eram in stare de orice sa intru macar in vorba cu el.in ziua aceea nu am reusit, dar m-am dus si a doua zi.ee atunci, el a intrat in vorba cu mine.ne-am adresat citeva vorbe,, pina mi-a dat intilnire, eram in culmea fericirii.ne-am intilnit a fost frumos, si tot asa un an de zile pina mi-a spus sa ma mut la el.am uitat sa spun ca mama lui. nu ma suporta deloc. dar deloc, dar el ma ajuta mereu sa trec peste si sa nu iau in seama, ok m-am mutat la el, toate bune si frumoase eram foarte fericita chiar daca ai mei erau contra foarte si mama lui la fel, asta imi doream sa ma trezesc in fiecare dimineata linga iel, sa ii fac de mincare sa muncim amindoi, sa ne plimbam. stiti si voi, am facut foarte multe sacrificii am renuntat complet la prietenii mei la toti doar pentru el, toata ziua eram cu el dupa o anumita vreme mi-am gasit un loc de munca, era bine dupa aproape un an incepuse sa ma jigneasca, incepuse sa bea, sa stea foarte mult cu prietenii afara nu imi mai acorda atentie, tot eu eram vinovata plingeam, incercam sa il inteleg. aveam nevoie de o prietena sa ii spun durerea din sufletul meu dar nu mai aveam, vroiam sa vorbesc cu ai mei dar cum puteam eu sa le spun ca imi era greu linga el, cind eu sustineam sus si tare ca nu mai exista altul ca el.si eram singura mereu, situatia se agrava, din ce in ce mai multe jigniri referitoare la familia mea si multe, tin sa spun ca niciodata nu a dat in mine si niciodata nu mi-a lipsit nimic matarial in limita posibilitatii.cu toate astea eu il iubeam la fel de mult si ma jucam cu iel il alintam il asteptam acasa cu caldura si ca sa nu va mai plictisesc trec la subiect. m-a inselat cu foste lui sotie,, uau o perioada naspa rauu medicamente, nopti nedormite, in fine am plecat de acasa crezind ca este sfirsitul nu mai puteam suporta, ajunsesem la 43 de kg. dar a venit dupa mine spunindumi ca pe mine ma iubeste si cu mine vrea sa faca o familie si copii. bineinteles ca m-am intors.la o luna dupa ce ne impacasem aflasem ca sunt insarcinata, uau era in culmea fericirii, eu eram foarte confuza, nu stiam ce sa fac, ai mei spuneau sa nu pastrez copilul pentru ca am sa sufar mult, si ca sunt tinara. l-am pastrat vazindul atit de incintat.am nascut o fetita frumoasa rau, exact ce isi dorea el, o fata.eram foarte fericita dar si speriata in acelasi timp, cel mai frumos lucru din viata mea. el incepuse sa stea mai mult pe afara din nou, mama lui nu ma ajuta, incepuse din nou greul, nu pot sa spun ca nu o iubea, as minti e topit dupa ia.pe zi ce trecea ne certam tot mai des, foarte urit, vorbe grele, nu mai dormeam in acelasi dormitor multe luni, ma jignea si imi scotea ochii in fiecare zi si nu ma ajuta deloc, eram cu nervii la pamint, singura cu copilul cu mincarea cu curatenia, de odihna nici nu pomeneam era interzis si tot asa pina cind fata a implinit 2 anisori.in timpul acela am cunoscut pe cineva intimplator, un baiat, care nu statea in bloc cu noi venea in vizita la cineva, era foarte respectuos si zimbea frumos, se oprea mereu sa se joaca cu fetita mea chiar nu dadeam importanta deloc pina intr-o zi, analizindul mai bine neavind ce face, nu stiu ce s-a intamplat ma facuse sa zimbesc, vroiam sa vorbesc cu el dar cum,? era aiurea rau, in fine i-am lasat un biletel la usa, putea sa il gaseasca oricine dar la gasit el ii ceream nr de tel o anonima. mi-a lasat nr de tel, l-am sunat, ne-am intilnit, am vorbit. vorbeam pe mes mult si la tel vorbeam foarte mult. aveam ce vorbi ma linistea ma facea sa ma simt importanta. el avea prienena, am tinut leg cu el asa vreo 1 an si jumate, nu se intimplase nimic intre noi.am facut o pauza de vreo 2 luni si l-am sunat din nou, se despartise de prietena lui.ne-am intinit din nou doar ca amici.pe zi ce trecea sentimentele mele erau din ce in ce mai puternice pentru el, prea profunde. am uitat sa spun ca ne sarutam cind ne vedeam. ne vedeam foarte rar si foarte putin.reincepusem lucru, si citeodata venea sa ma ia de la munca si ma ducea acasa.intr-o zi mi-a propus sa facem dragoste, aveam remuscari, nu stiam ce sa fac vroiam mult dar imi era gindul acasa.intr-un final ma invitat intr-o seara la hotel luase o sticla de vin si prajituri.am facut dragoste cu el, a fost frumos rau niciodata nu ma simtisem atit de speciala, atit de frumoasa, atit de respectata.noaptea aceea ma facuse sa imi dau seama ca il iubesc era grav.la scurt timp mi-a spus ca el pentru mine este un moft si ca tot acasa imi este gindul. avea dreptate nu aveam de gind sa imi las copilul fara tata. dar aveam tot mai multa nevoie de el. vroiam doar sa il vad.sunt constienta ca nu as avea cum sa am o relatie serioasa cu el, vroiam sa ma opresc dar nu puteam si nu pot. el ma respecta in continuare si ne mai vedem, el este un baiat de bani gata este tinar se ocupa de multe.nu vreau sa ii stau in cale.imi tot spune ca se simte foarte linistit linga mine si are incredere in mine dar situatia mea este foarte complicata.am sa ma opresc aici nu pot sa mai scriu, am sa continui cit de curind. sper ca nu v-am plictisit, iar daca da imi pare rau. puteti sa ma criticati chiar as vrea sa aud si parerea voastra si imi cer scuze ca am scris atit de incorect.