| FetitaUnuiBaietel a întrebat:

Vreau sa ma ajutati va rog intr-o problema din dragoste.Cu doi ani am inceput sa plac un baiat foarte tare.Era nou venit in Liceu.In acesti 2 ani incepusem sa il iubesc din ce in ce mai mult.Asa ca mi-am luat inima in dinti si i-am scris ca il plac foarte mult. El mi-a spus ca nu poate fi impreuna cu mine pentru ca nu ma iubeste.Simtisem ca a cazut cerul pe mine.Eram distrusa.Peste trei luni.Imi scrie:Gaby, imi pare enorm de rau pentru ce ti-am spus. Te vreau.
Avem doua luni decind sintem impreuna.In prima luna nu ne-am vazut deloc pentru ca el era in vacanta la bunici.Am inceput sa ne dam intilniri cu prietenii din gasca.Si el face parte din gasca.Nu avusem nici o apropiere. Dar iata ca cu o saptamana in urma.Toti prietenii nostri au plecat si am ramas numai eu cu el.Imi pierdusem limba. Aveam fluturi in stomac.Nu stiam ce sa spun.Imi era frica sa nu spun ceva gresit. M-a condus acasa. El m-a apucat de miina si mi-a spus:Noapte buna.Si mi-a zimbit.Asa cum nu mi-a mai zimbit nimeni vreodata.
Nustiu.Sint confuza.Nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste.Doar cu doua luni in urma mi-a spus ca ma vrea.Singurul indiciu care m-a facut sa cred ca ma iubeste este ca m-a tinut de miina.Si cind am vrut sa plec ma tinea foarte strins de miina. Dar nu mi-a spus niciodata ca ma iubeste. Dar cred ca vrea s amio spuna in fata.Pentru ca cu doua zile in urma m-a invitat in oras noaptea tirziu. Din pacate nu am putut.
P. S. am 14 ani si el 15 e cu un an jumate mai mare ca mine.
Spuneti-mi va rog ceva/
ce credeti despre aceasta poveste?

Răspuns Câştigător
| Alleee18 a răspuns:

Buna.
Doar pentru ca nu ti´a zis ca te iubeste,nu inseamna ca nu o face. Poate este timid, poate ii este teama, sau.cum am mai intalnit cazuri,nu e iubire adevarata si decat sa zica o vrajeala ieftina,prefera sa astepte pana vei fi cu adevarat dragostea lui.
Eu una cred ca el chiar tine al tine,deci nu te ingrijora. Va veni si momentul cand iit va spune mult doritele cuvinte, iar atunci vei sti ca o zice din inima, si va fi cu adevarat special.
Sa va iubiti mult.

2 răspunsuri:
| nadia13 a răspuns:

Dupa parerea mea el nu te iubeste stiu un caz asemanator oricum daca tine la tine ...multa bafta

| Andreea_1658 a răspuns:

Eu una cred ca nu vrea sa iti spuna in fata ceea ce simte.thinking
Si sincer nu cred ca o strangere de mana poate o fi o dovada clara a faptului ca te iubeste.
Ar trebui sa vorbiti deschis despre ceea ce simtiti si despre "relatia" voastra.:d.
Si eu am fost cu un baiat 3 luni, si in acest timp nu a miscat un deget pentru a-si arata sentimentele.oh go on