| AlexDorinel a întrebat:

Salut, sunt din Romania si dupa multe stiri si video-uri am ajuns la concluzia ca in tarile vestice viata este scumpa si plictisitoare...

Nu vreau sa par un comunist dar vreau sa spun ca Romania e cea mai normala tara din Europa.

Ce parere aveti despre ce am spus?
E corect?

6 răspunsuri:
| LoveSleep a răspuns:

Cat se poate de nici măcar puțin corect.

| CostinAlamariu a răspuns:

Ce legatura are comunismul cu ce ai spus tu? Romania nu mai e țara comunista de mult deci nu pricep ce legatura are. Si da, eu iti dau dreptate. Traiul in Romania ar putea fi excelent daca n-am avea tigani. N-ar mai exista nici manele atunci big grin

| NotNamed a răspuns:

Este punctul de vedere. Eu n.as spune asta. Uite.te doar cum este la irlandezi... efectiv m.am îndrăgostit de tara asta;
https://youtu.be/ekdFoetbyQY

Răspuns utilizator avertizat
| NotNamed a răspuns (pentru AlexDorinel):

Nu e vorba despre asta. Doar uite cum este tara. Este o infrastructura foarte frumoasa si dezvoltată. Toata lumea se imbraca si arata bine, oamenii sunt pe caterinca si pe seriozitate cand trebuie... efectiv este totul la un alt nivel. In Romania gasesti gunoaie si chiștoace la fiecare cm², tigani la greu, bombardieri nu mai zic. Infrastructura e la pamant. Efectiv imi e greata de tara asta morbida. M.am uitat la un video asemanator facut in Romania, pai sa vezi ce injurau fetele de morti si de raniti...asa ceva doar la romani e posibil. In străinătate unii tipa altii se feresc dar toti rad si bat mana cu tine, cel mult poti auzi un "omg" sau "f*ck bro". La romani mai sa te ia la bataie si sa iti confiste portofelul.

| ioan452 a răspuns:

Buna gluma, am ras mult laughing