| Sunflower1503 a întrebat:

broken heart(((
Sunt in a 9a, și din prima zi de școală m-am îndrăgostit de un băiat. La început vorbeam și chiar părea că el mă place. Apoi a început să mă respingă și să-mi vorbească urat. Nu am mai vorbit 5 luni.
E cu mine in clasa. Intre timp a fost cu o fata, dar a lăsat-o. Acum a început din nou să se uite la mine și să îmi zâmbească. Am avut impresia că mă place iar, și putem fi împreună. El chiulește des din cauza acelei fete cu care a fost. Habar nu am ce sa fac și nu știu dacă mă place sau nu. Știu doar că eu îl iubesc și că e cel mai frumos băiat pe care l-am văzut în viața mea. Am vrut să îl uit și am reușit cu greu. Dar acum din nou îl iubesc.
Ce sa fac?
Se uita la mine fix in ochi, el cu ochii mari și cu o fata tristă într-un fel, ieri.
Astazi a venit doar o ora. As vrea sa vina și el mai des la școală. Nu a vorbit iar cu mine. Totuși se poarta ciudat în preajma mea.
Oare e și el timid sau pur și simplu nu mă place?

4 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

E genul de baiatul numit badboy

| MihaiNicu23 a răspuns:

Incearca sa te apropii mai mult de le.

| Doarunaltutilizator a răspuns:

Nu cred ca poate fi ceva intre voi,sincer,nu cred ca te place, poate se uita la tine fiindca te uitai si tu la el.
El se gandeste la alta fata, lasa-l, daca te-a respins atunci o va face iar, nu merita, sigur sunt si altii mai buni ca ala.

| LaleCicek a răspuns:

Eu cred că el te place. Sunt mai mică ca tine şi am avut şi eu astfel de situații. Încă suferă după fata aceea. Poate el vrea doar să fiți prieteni. Încearcă să-l înțelegi şi să-mi devii apropiată. Sper că te-au ajutat.