| anonim_4396 a întrebat:

Salut sunt nou pe TPU, am o problema legata despre computerul meu., sa incep cu inceputul:
am luat de la un pc mai vechi o placuta cu 2 sloturi usb pe ea, am montato (am conectat firele la paca mea de baza la fel cum erau conectate la pc-ul mai veci), apoi an deschis pc-ul meu pe care am montat placuta pentru a face proba, am bagat un memory stick si nu a mers (stick-ul a mers si pe alte pc-uri)... apoi l-am bagat la porturile usb originale (cele din spate) si tot nu a mers (mentionez ca porturile originale mergeau ) acu cred ca s-a dus placa de baza (poate porturile usb originale au legatura cu mufa de pe placa de baza unde am bagat firele si intre ele se formeaza un circuit iar daca am montat firele gresit e posibil sa se strice acel circuit) eu nu stiu ce sa cred... ce pot face sa rezolv aceasta problema?
FUNDITA

2 răspunsuri:
| superdorex a răspuns:

Poate daca postezi intrebarea la rubrica de Tehnologie acolo va vedea si te va ajuta cineva da? Salut!