| AdyWWE a întrebat:

Sunt un baiat de 15 ani, si imi place de o fata, dar nu stiu cum sa fac sa vorbeasca cu mine, mai ales ca am fost in aceeasi scoala ( ea inca mai e e cls a 7a, iar eu am trecut la liceu), iar cand vreau sa vorbesc cu ea ( ii zic buna mai intai si nu imi raspunde cateodata iese si dupa mess...).
Spuneti-mi voi cum sa o fac sa vorbeasca cu mine apoi altele big grin

2 răspunsuri:
| LetMeHelp a răspuns:

Pai...daca ai nr. ei de telefon sun-o! Gaseste un motiv anume care stii ca ii place ei. Daca o prinzi pe mess invit-o la un suc happy. Poate te place dar e timida si nu stie cum sa-ti spuna asta.
Cand reusesti sa vorbesti cu ea mai des spune-i ca o placi.Sa nu faci prostia sa-i zici din prima ca "Buna! Te plac! Vrei sa fi prietena mea?" laughing ca o sa te respinga din prima.
Mai intai fi prietenul eu si fa-o sa te cunoasca mai bine. Poate o sa te placa si ea. Apoi, daca ai noroc o sa fie prietena ta.

| Madhuu a răspuns:

Pff pai cand te mai intalnesti cu ea opreste.o si vorbeste cu ea, k asa pe mess poate na are treaba sau nu are timp, dar ai zis ca ea e in clasa a 7 a nu e prea mica....si nu stie nici ea ce sa faca incearca sa vorbesti cu ea mai mult, caut.o sa vada k esti interesat de eawinking