| Lester23 a întrebat:

Salut. Timp de 3 luni aproximativ imi bat niste oameni la poarta (Posibil Enel), ideea e ca nu mai stau in locuinta respectiva de multa vreme iar eu trec o data pe luna sa citesc index-urile si sa le transmit. Am aflat de ei ca vecinii imi ziceau si m-am uitat si pe camere. In fine, ideea e ca m-au sunat azi si mi-au zis sa trimit seria de la contor cu poza. Ideea e ca imi e greu sa ajung la locuinta (fiind departe) si sa le dau o poza la serie.

intrebarea mea e, ce serie? la contor? sau cer index-ul. Omul care m-a sunat era foarte repezit. Poate trimit pe cineva sa faca o poza si sa stiu la ce se refera si de ce
Multumesc

Răspuns Câştigător
| lpavel a răspuns:

Chiar daca tu trimiti indexul, o data la cateva luni este obligatoriu sa citeasca indexul si un om al ENEL- lului! El nu numai ca citeste indexul ca sa vada daca tu ai trimis mereu corect indexul, dar mai si verifica contorul daca este in stare buna, functioneaza normal, nu se pierde/fura curent etc!
Totusi daca iti spun sa trimiti o poza, faci poza la tot contorul dar sa se vada si indexul ca asa pot vedea ca pana acum ai trimis bine indexul sau nu!

| Lester23 explică (pentru lpavel):

E ok, o sa-l trimit cand mai ajung pe acolo sau trebuie sa ajung imediat cum m-au anuntat?
plus au zis sa vada seria de la contor…

| lpavel a răspuns (pentru Lester23):

Imediat ce l-au trimis ai 7 zile lucratoare la dispozitie, cel putin la eon e asa! de asta am zis sa faci poza la tot contorul ca acolo se va vedea tot!

| Lester23 explică (pentru lpavel):

Ce sa trimita?

| lpavel a răspuns (pentru Lester23):

Cum ce sa trimita? laughing O factura, un email, mesaj ceva prin care iti spun sa trimiti indexul! eu primesc email de la eon ca am cont la ei, tu nu primesti nimic? ca nu intelegi despre ce vb?

| Lester23 explică (pentru lpavel):

Index-ul se trimite pe 22 ale luni pana pe 26, ei au venit pe 8-9 la mine laughing d-aia nu stiam ce zici. Cu facturile sunt la zi
O sa-i trimit poza cand am timp csf

| lpavel a răspuns (pentru Lester23):

Ei atunci banuiesc ca nu conteaza cand trimiti...