| Ralucaz2019 a întrebat:

Salut TPU! As vrea sa ma duc la psiholog, dar nu știu dacă va funcționa sau nu. Cine a fost la psiholog sau văzut rezultatele și după câte sedinte?

2 răspunsuri:
| sierra1 a răspuns:

Al psiholog nu e ca la strâns șuruburi: fiecare caz e diferit și nu seamnănă cu altul. Du-te și incerci pe pielea ta rezultatele

| Manciu_Emil_1976 a răspuns:

În principiu, te ajutã sa gasesti/intelegi cauzele problemei, precum si calea/metodele de rezolvare, dar si gestionarea factorilor ce intretin sau accentueaza acele probleme. Depinde de fiecare pacient in parte cat de bine si de constant va aplica acele indrumari.
Daca însa problemele sunt de facturã spiritualã, posibil ca respectivul psiholog sa nu fie potrivit, ci mai degrabã un duhovnic, pastor, etc