| Lola200228 a întrebat:

Ati încercat terapia Bowen?
Eu o fac de 3 săptămâni, pentru stres și greață.
Voi dacă ati făcut pentru ce ati făcut și dacă v-a ajutat, după câte ședințe ati văzut rezultatele? Ce simptome ati prezentat in pauza aceea de o săptămâna pentru ca corpul sa lucreze?
Eu am simt greață chiar dacă mai simteam și înainte.
Dau funda pentru cel mai bun răspuns!

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
4 răspunsuri:
| doctorandus a răspuns:

Bowen ala n-avea nicio diploma in domeniu si nu exista dovezi ca tehnica lui ar fi buna la ceva.

| Uvox a răspuns:

Nu am facut-o dar stiu despre ce este vorba.
Dacă dupa 3 saptamani nu simti o îmbunătățire clara a starilor tale este poate doar pentru simplul motiv ca nu foloseste la nimic.
Nu este acceptată ca practică de comunitate medicală.
Dar tu faci ce crezi ca te ajuta atata timp cat chiar te ajuta.

| pagliaci a răspuns:

Mi-a trezit niste muschi ''morti'' si au fost tensionati o perioada

| AleAlexandra1684 a răspuns:

Eu am facut pentru hormoni.Am probleme cu sanii.Eu personal o recomand sunt multumita de terapia Bowen
Poti citi mai multe aici: https://femeiademaine.ro/terapia-bowen/