| oo3 a întrebat:

Ajutor am mare Itrebare cum sa-mi schimb parola de la messingeer, rog urgent FUNDA.

Răspuns Câştigător
evenso
| evenso a răspuns:

In meniul principal de sus, selectezi Messenger, in sub-meniul care se deshide selectezi si apoi dai click pe My Account Info.
Se va deshide o pagina de la Yahoo unde iti cere parola actuala.
Tastezi in casuta respectiva si apesi Enter (sau dai click pe Sign In)
Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa te afli in pagina cu informatiile despre contul tau.
Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, vei descoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
Acum vine partea in care vei schimba parola. In pagina respectiva ai trei casute.
In prima (Enter your Current Password introduci parola actuala. In a doua (Choose a New Password completezi noua parola pe care o doresti.
Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

8 răspunsuri:
evenso
| evenso a răspuns:

Dai click pe Messenger in stanga sus, apoi click pe My Account Info - o sa fi transferat pe pagina Sign in to Yahoo. Intri in cont si ajungi pe pagina Account Information si mergi in sectiunea a 3 a (dupa Profile Information, Contact Information ) la Sign-In and Security si dai click pe Change your password.
O sa se deschida alta fereastra in care o sa introduci parola actuala (Enter your Current Password) si apoi 2 casute in care o sa scrii noua parola care doresti sa fie in continuare pentru ID tau ( Choose a New Password; Confirm your New Password).
Dupa ce ai terminat apasa Save.

| oo3 explică (pentru evenso):

Frate nu gasec cum ati scris tu, in sectiunea a 3 a (dupa Profile Information, Contact Information ) la Sign-In and Security si dai click pe Change your password.

| RODesenele a răspuns (pentru oo3):

Adauga-mă in lista ta de yahoo messenger si iţi voi explica.
ID: RODesenele

| evenso a răspuns (pentru oo3):

In meniul principal de sus, selectezi Messenger, in sub-meniul care se deshide selectezi si apoi dai click pe My Account Info.
Se va deshide o pagina de la Yahoo unde iti cere parola actuala.
Tastezi in casuta respectiva si apesi Enter (sau dai click pe Sign In)
Daca pana acum totul a mers fara probleme ar trebui sa te afli in pagina cu informatiile despre contul tau.
Acolo, dupa informatiile despre nume si ID, vei descoperi un link cu numele de Change Password. Click pe el
Acum vine partea in care vei schimba parola. In pagina respectiva ai trei casute.
In prima (Enter your Current Password introduci parola actuala. In a doua (Choose a New Password completezi noua parola pe care o doresti.
Pentru verificare, aceasta noua parola va trebui introdusa si in casuta numarul 3 (Confirm your New Password.
Daca parola a fost schimbata cu succes, va fi afisat pe ecran urmatorul mesaj : "You have successfully chosen a new Password".

| BrokenArrow a răspuns:

Messingeer? straight face

| alexutzabc a răspuns:

Da clic pe poza de la avatar si da la account info

| alexutzabc a răspuns:

Da clic pe poza de la avatar si da la account info.

| RODesenele a răspuns:

Dăi click aici si urmează paşi de mai jos.
https://login.yahoo.com/......in_verify2 (Click aici)

1)Yahoo! ID (ID tău)
2)Password (Parola actuală)
3)Sign In (Conectati-vă)
4)Sign-In and Security
5)Change your password (Schimbati-vă parola)
6)Enter your current password and then choose your new password. Click Save when you are done. (Introduceţi parola curentă şi apoi alegeţi noua dvs. parolă. Faceţi click pe Salvare când aţi terminat.)
7)Current Password (Parola actuală)
8)New Password (Noua parolă)
9)Re-type New Password (Rescrie parola nouă)
10)Fundă?

| Johannaaa a răspuns:

Intra la messenger si in partea de sus, unde ai scris Messenger/Contacts/Actions/help. Dai click pe Messenger si apoi pe Account Info..Si ai optiuni acolo.te trimite pe o pagina si alegi change password. Funda?puppy dog eyes