| anonim_4396 a întrebat:

am 12 ani credeti ca e bine sa ma apuc sa trag de fiare? Am un coleg de 20 de ani si a tras de fiare de mic de la 10 ani si acum e cat unu de 14-15 ani dar are muschii belea. Dau funda + vot

2 răspunsuri:
| Cosmin86 a răspuns:

Mai bine faci inot la varsta aia, dintr-un motiv simplu, nu o sa pui muschi.

Muschii nu se fac doar prin trasul de fiare, ci prin mai multe lucruri.

La tine sunt 2 motive :
- corpul la varsta aia nu produce suficient testosteron si hormon de crestere, deci oricat tragi de fiare o sa ai rezultate slabe
- la 12 ani nu poti as mananci corespunzator pentru masa musculara

| SOREsorina a răspuns:

Da, este bine! Dar acum depinde si de tine! Funda pls nu am primit-o niciodata! azi mi-am facut contul!