| ioneldan a întrebat:

am 15 ani si am 1.75 cm, tata are 1.80 cm si mama 1.58. oare mai pot ajunge la 1.83 cm? funda!(nu dau funda la raspunsuri gen sport sau alimentatie )

3 răspunsuri:
| DakotaRoyse a răspuns:

S-ar putea să mai creşti un cm sau doi, dar nu te aştepta la minuni. Dacă între bunici sau unchi, mătuşi (din partea tatălui) nu ai indivizi peste 1, 80, mici şanse. Dar, cu nişte alimentaţie şi sport, s-ar putea să mai creşti laughing

| michelia a răspuns:

Dar tu in ce gen de solutii speri? Sa cresti deodata uitindu-te la stele? Singura ta sansa e sportul, gen volei sau baschet.
Si impaca-te si cu ideea ca s-ar putea sa nu mai cresti deloc.
Esti oricum ok la 1, 75.

| catalush11 a răspuns:

Pai incearca sa faci sport foarte mult, gen baschet, volei etc. Si da conteaza si alimentatia pe care o consumi! o alimentatie cat mai sanatoasa bazata pe fructe si legume ar fi foarte buna ca sa ajungi la inaltimea dorita de tine! eu asa fac! Nu uita sa faci sport si in timpul liber! Succes