| Miruna_Romanescu_1999 a întrebat:

Am avut problema asta inca din clasa a 5a. In 1-4 am fost la o clasa, apoi dintr-a cincea m-am mutat in alta clasa. insa acolo toata lumea ma respingea! Si acum sunt clasa a 8-a am si terminat si eu vorbesc cu colegii pe facebook si nimeni nu-mi raspunde. Spre exemplu am postat pe facebook dupa ce am dat examenul, fericita ca intru la Sava. Toata lumea a inceput sa comenteze cu injuraturi sa zica ca sunt proasta si ca nu le pasa de minecrying( Deci asta e problema mea, toata lumea ma desconsidera, nu reusesc sa ma fac placuta. Desi mie nu-mi place sa fiu aroganta, nesimtita, as putea zice chair ca sunt de treaba si intelegatoare cu ceilalti. Niciodata nu am injurat pe nimeni nu l-am jignit. Insa eu stau in banca si toata lumea trece pe langa mine si nici macar nu se uita la mine nici macar nu scoate un cuvant. Sau cand ajung la scoala salut pe toata lumea, nimeni nu ma baga in seama, as putea zice ca uneori chiar isi bat joc de mine, se iau ca-s ochelarista, tocilara si toate alea. Eu chiar sunt foarte sociabila, imi place sa intalnesc oameni noi si chiar discut cu ei, insa ei ma trateaza ca pe un nimic ca si cand nu as fi acolo langa ei, sau daca stiu sa fac Cubul Rubik, ma considera ciudata, nu stiu ce sa mai fac. Please o parere ceva!crying(((

Răspuns Câştigător
| GodLight a răspuns:

Buna,asa se intampla cand te muti in alta clasa dureaza mult timp pana te acomodezi, dar din ce ai scris mai sus nimeni nu te baga in seama, un lucru foarte urat din partea lor.Eu cred ca-s invidiosi ca ai invatat si ai intrat la un liceu foarte bun.Nu ar trebui sa te superi din cauza lor, ar trebui sa te bucuri ca ai reusit sa intri la un asa liceu. Daca ai vazut ca nu te baga in seama trebuia sa procedezi si tu la fel cu indiferenta rezolvi multe. Oricum ai terminat gimnaziul si scapi de ei.O sa mergi la liceu unde o sa dai de alti elevi cu care o sa te imprietenesti.Acolo sigur vei fi acceptata de restul colegilor.
Mult succes in continuare! Si nu te mai consuma degeaba crede-ma nu merita.

1 răspuns: