| MaxEnergyzed a întrebat:

Am cateva nelamuriri la care unii dintre voi ati putea avea raspunsuri.Telekinezia? Cum este ea? Am avut un vis straiu in care puteam misca orice obiect din camera mea cu ajutorul mintii doar ca nu stiu ce sa fac si ce interpretare ar putea avea visul.In trecut am avut interes fata de telekinezie insa m-am temut sa o practic avand in vedere ca am auzit de multe evenimente neplacute si nopti albe in urma exercitiilor si deschiderea celui de a al treilea ochi(am privit totusi o prima lectie de telekinezie). Este malefica cu adevarat? Stiu ca are radacini sataniste (satanism modern daca nu ma insel) insa nu vreau sa ma desprind de religia mea crestina si chiar si de Dumnezeu.Ma va afecta? Ma atrage intr un mod straniu dar o parte din mine imi spune ca nu e bine.Va rog, cei care cunoasteti subiectul... ajutati-ma!

4 răspunsuri:
| J0B0MAT a răspuns:

Nu e malefica, doar ca e foarte greu.Tu probabil ai avut un vis lucid si din cauza asta ai reusit sa faci ceea ce gandeai.

| sublime89 a răspuns:

Nu exista dovezi ca vreun om ar fi fost capabil sa miste obiecte de la distanta cu puterea mintii, si s-ar putea ca asa ceva sa fie imposibil.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

"Cum este ea?"... inexistenta.

"puteam misca orice obiect"... chiar tu ai zis... ai avut un VIS.

"Este malefica"... telekinezia si alte chestii psiho-pupu de genul acesta NU sunt reale.

"Ma va afecta"... tehnic vorbind, avand in vedere ca zici ca esti crestin, din moment ce (cica) zeul tau este atotorice, ii poti cere sa-ti dea puteri psiho-pupu. In biblie scrie ca daca ai credinta cat un graunte de mustar poti sa muti munti (deci telekinezie).

Dar repet, asa ceva nu o sa se intample deoarece chestiile de acest gen sunt fictive.

| Durky a răspuns:

Cum ai spus si tu "telekinezia" este puterea mintii cu care poti misca obiecte, dar din cate stiu eu asa ceva este imposibil si am vazut doar in filme, nu mai gandi aiurea in legatura cu satanismul sau alte prostii, a fost doar un vis. Si daca vrei sa practici asa ceva cu toate ca imi vine sa rad nu ai decat.