| Nuta_Marius_1998 a întrebat:

am media de admitere 9.70 si vreau sa intru la cel mai bun liceu din orasul Valcea si anume Matei Basarab, profil mate info. Media ultimului candidat admis in 2019 a fost 9, 27 si sunt pe locul 128 in ierarhia judeteana. Imi fac griji daca voi intra sau nu?

Răspuns Câştigător
| eckblume a răspuns:

Fii sigur ca o sa fii admis cu media aceasta. Multi se duc pe stiintele naturii, filologie. Plus ca mai sunt si alte licee bune dupa acest liceu. Felicitari pentru media obtinuta!

| Nuta_Marius_1998 explică (pentru eckblume):

Mulțumesc mult pentru răspuns!

2 răspunsuri:
| Nuta_Marius_1998 explică:

P.S. : sunt doar 56 de locuri la mate-info