| MyPervName a întrebat:

Am nevoie de ajutor, eu vorbeam cu o fată zilnic cu care m-am cunoscut la un banchet al bobocilor în noiembrie(Sunt cls. A 8-a, iar ea e a 9-a), de aproape o luna vorbeam și...brusc, sâmbătă seara când vorbeam cu ea, a zis că cea mai bună prietenă a ei mi-a dat add pe Facebook. Am vorbit cu prietena ei și spunea că am vrajeli în mine și că îi fac rău acestei fete. Dimpotrivă, chiar reușisem să corectez câteva chestii care îi făceau rău în cazul în care conștientiza acest lucru. Am întrebat-o dacă vrea să mai vorbim și până la urmă a bătut un apropo că nu și și-a cerut scuze. Chiar ieșisem cu ea de vreo două să ne întâlnim. Totuși, i-am spus că am început să o plac acum o săptămână. Nu știu ce să fac, să lupt pentru prietenia noastră sau să mă dau bătut pentru că probabil sunt și alte fete ca ea. Chiar dacă nu am vorbit foarte mult și nu ne cunoșteam de prea mult timp, eu am început să țin la ea mai mult decât la mine. Mă puteți ajuta? Vă rog mult! (Apropo sunt instabil emotional)

1 răspuns:
| MihaiNicu23 a răspuns:

Ar fi bine s ao lasi in poace esti mai mic de cat ea, iti gasesti usor si alte fete dar de preferat mai mici decat tine ca sa mearga totul mai bine.