| ionutzparale a întrebat:

am nevoie de o metoda interactiva de predare urgent pentru ora de psihologie! ma puteti ajuta? fundabig grinbig grin:!

Răspuns Câştigător
| FataCuChitaraMunților a răspuns:

Sigur.E foarte uşor să predai o lecţie de psihologie.Pentru că poţi fi pe înţelesul tuturor.Tot ce trebuie să faci este să fii atent la fiecare copil şi să fii cât mai explicit.E foarte bine să dai şi exemple.Şi să ai o voce plăcută, să le vorbeşti calm. Poţi să-i întrebi ce au înţeles din răspunsul tău.Atunci vor simţi că tu eşti o persoană care ţine cont de părerea lor.E foarte frumos să lucrezi printre copii.Şi aprobă-i întotdeauna.Nu e bine să îi contrazici.La ceea ce spun ei, fii creativ şi încearcă să evidenţiezi faptul că ei au dreptate.Şi astfel te vor aprecia, nu vei avea probleme.Dar nu uita că toţi au păreri distincte.

| ionutzparale explică (pentru FataCuChitaraMunților):

Sunt elev si trebuie sa predau o lectie (gandirea) interactiva...adica sa ma gandesc si la niste jocuri poezii.fac parte dintr-o grupa de 5 elevihappy

1 răspuns: