| MrHeadshot a întrebat:

Am o intrebare:pistoalele airsoft sunt bune pentru autoaparare?
Multumesc Anticipat!

9 răspunsuri:
| Shatteredx a răspuns:

Sunt bune pe dracu. Sunt pentru colectionari si ca sa tragi cu bile cu ele.
Am doua acasa full din metal, ce sa zic, 99% dintre oameni nu-si vor da seama daca este fake sau adevarat, poti sa le folosesti la intimidare, mai ales daca-ti tragi o gluga pe cap... insa daca dai peste celalalt procent de 1% care sunt cunoscatori ai armelor, ai belit-o. Oricum, poti sa dai cu ele in cap daca e, ca sunt full metal (daca iti iei unul din metal), spargi capul garantat laughing

| Shatteredx a răspuns:

Daca vrei ceva pentru autoaparare iti recomand o bata telescopica, un spray paralizant, un electrosoc in forma de telefon mobil...si macar stii ca nu faci puscarie daca te prinde politia cu ele. Bine, nici daca te prinde cu un pistol airsoft nu faci, dar te duce la sectie sa te verifice daca dai peste un Garcea care nu te crede pe cuvant.

| JVS a răspuns:

Pistoalele airsoft sunt ca si cele de jucarie poti inpusca doar muste, unele din ele sunt de metal si poti speria pe cineva dar nicidecum sa il ranesti

| MrHeadshot explică (pentru Shatteredx):

Deci,daca tragi cu el la picioarele cuiva, nu simte nimic, nu?

| Shatteredx a răspuns (pentru MrHeadshot):

Cum sa nu simta... trage cu 90m/s, depinde de model. Daca tragi in pachetul de tigari, il gaureste si iese bila pe cealalta parte. Acum, chiar in picior nu mi-am tras cu el sa vad efectul, dar ma gandesc ca iti lasa urma. Oricum am vazut pe google o poza cu unul ce-a poftit o bila in gura, i-a spart gura laughing))

| FlorinDiablo a răspuns:

Aer sofurile originale trag cu bile de cauciuc dar cum la noi sunt china cam toate mai bine ii dai un pietroi in cap decat sa tragi cu airsoftu in el, sunt pistoale cu bile de plastic

| MrHeadshot explică (pentru Shatteredx):

Si bilele din ce sunt facute?(cred ca nu sunt sunt din plastic.nu?)

| Shatteredx a răspuns (pentru MrHeadshot):

Sunt dintr-un plastic mai puternic, da.

| benimihoc a răspuns:

Salut daca ataci o persoana iti da amenda intre 9-15mil........asa mia da mie laughing