| MotoKatâr a întrebat:

Am o nelămurire in legatura cu bac-ul. Sunt clasa a10-a si peste 2 ani va veni bac-ul. Eu cu şcoala nu m-am împăcat niciodata, adica mereu am avut note de 5-6 cat sa trec.Sunt la profil de Economic si voi da la romana/mate + geografie. Am mari emotii cu bac-ul...Chiar nu stiu daca-l voi lua sau nu. Din ce clasa ma sfătuiti sa ma meditez? Nu vreau sa iau cine stie ce nota ci doar sa-l i-au. Vă zic ca fapt divers ca in examenul de clasa a 8-a am luat 5, 90 romana si 4, 15 mate. Crede-ti ca am vreo şansă sa iau un 6 pentru a lua bac-ul?

1 răspuns:
| Ironwin a răspuns:

Da ai sanse, trebuie doar sa vrei. Fara bac nu faci mare lucru in viata, o sa te lovesti tot timpul de lipsa lui. Deci apuca-te de meditatii la mate cat mai repede poti dar nu mai tarziu de inceputul clasei a 12-a. La romana si geografie ar trebui sa te pregatesti singur sau cu un coleg/prieten/ruda mai avansat care ar vrea sa te ajute.