| RauLKnight2011 a întrebat:

am o problema am dat-o in bara in clasa a 9a.de obicei in clasele 1-8 eram cel mai cuminte si invatam bine.am ajuns in clasa a9-a si lumea pur si simplu facea misto de mine.multi isi bat joc de mine plus uni de ceilalti. fetele sunt si ele barfitoare si badjocoritoare.sunt putin grasut.am observat ca am cateva lucruri in comun cu multi.incerc sa schimb lucul si sadevin mai tupeist. dar vreau cateva metode ca sa devin si eu COOL macar la scoala.ma intelegeam bine cu fosti colegi.care imi poate da niste sfaturi. dau si funda,, nu mai vreau sa i evit ca sa nu ma ia in ochi rai si sa ma jigneasca cand au ocazia. apropo am un prieten e foarte ciudat sta toata ziua la calculator si la scoala doar sta departe de ei credeti ca ar trebui sa scap de el? adica sa il evit macar la scoala pentru a crea o impresie mai buna:?

Răspuns Câştigător
| AG a răspuns:

Buna,
Inteleg ca esti speriat de schimbare, sincer si eu eram cand am trecut intr-a 9-a pentru ca si eu sunt o persoana foarte retrasa si considerata o ciudata de nivel mare. Ideea e sa fii tu insuti si sa iti placa acest lucru. Nu trebuie sa te intereseze ce spun ceilalti, sunt doar prosti daca ei comenteaza. Nici un om important nu o sa comenteze despre alti oameniwinking. Si nu trebuie sa iti schimbi prietenii, daca sunt persoane care te fac sa te simti bine. Da-ti seama ca o sa ramai singur, si atunci e mult mai greu sa faci fata. Ai zis ca invatai in generala, bun acum o sa te poti afirma daca nu ai facut-o in generala. Conteaza doar ca tu sa ai o parere buna despre tine si sa nu iti pese de ce spun ceilalti. Eu asa am facut si acum nu mai am nici o problemawinking

1 răspuns:
| Narfundo a răspuns:

Pustiu asculta bine la mine.Nu iti schimba prietenii pentru altii.Prietenu asta al tau sta numai la calculator deoarece trece printr-o etapa grea a vietii incercand sa isi faca singur dreptate.In felu lui. Stiu este grea scoala, maturizarea.nu incerca sa fi cine nu esti pentru altii, pentru ca o sa ajungi sa observi ca ei isi bat joc de tine si mai tare.Fi natural, respectate pe tine in primul rand si nu uita! Nu te masturba tongue rupi axa energetica si te auto-batjocoresti.