| Bewaree a întrebat:

Am o problema de copii mici ca sa zic asa. Deci eu cu prietenii mei suntem mai multi care iesim afara dar problema e ca parintii unuia dintre prieteni nu il lasa pe acel prieten cu alt prieten cu care mergem noi pe afara pentru ca crede ca il influenteaza negativ desi nu e asa. Chestia e ca ma inteleg bine cu amandoi ce as putea sa fac?

3 răspunsuri:
| Kinda a răspuns:

Merge-ti impreuna si prietenului tau sa ii zica mamei ca merge cu tine ci nu cu acel prieten, astfel voi va puteti intalni, totusi mergi unde-va unde sa nu va vada parinti sa va jucati, sunt sigur ca parintele acelui baiat nu sunt chiar asa disperati sa va urmareasca si daca e asa icercati sa ii explicati si cel mai bine sa ii zica ca e prietenul lui si gata, funda daca te-am ajutat.

| Satango a răspuns:

Sfătuieşte-l să vorbească cu mama lui, să o întrebe de ce crede că acel băiat îl influenţează în mod negativ. Doar prin comunicare se poate rezolva orice neînţelegere.

| WaterDrop a răspuns:

Si de unde stii tu ca nu este asa? La varsta voastra sunt de parere ca parintii stiu ei mai bine, cel putin uneori.