| DracuIaV2 a întrebat:

Salut TPU,
Am o problema, nu stiu ce naiba de cativa ani buni tot am cosmaruri cand dorm, si gen, dinalea apocaliptice sau cu demoni...nu stiu ce sa zic
De precizat ca, in fiecare noapte visez ceva? oare de ce? Uneori adorm fara motiv si tot visez, dar uneori zici ca sunte cosmaruri urate cu intuneric si cineva ma strange de gat si in seara asta gen, mam intins putin vreo 20 min si zici ca auzem pe cineva in camera cealalta si am visat ca-s urmarit incontinu de ceva si nu ma lasa sa scap, si radea, ma rugam lui d-zeu sa scap si era o voce/persoana care radea si ma imita dar se ruga si ea dar la satana... dupa m-am trezit intr-un bloc la etaju 4 tot seara era si aveam un elastic la gat, incercam sa-l scot si se inoda tot mai tare ori de cate ori incfercam sa-l dau jos apareau mai multe elastice si se sttrangeau, si incarcam sa le zic la oameni ceva dar nimeni nu ma asculta si se tot strangea elasticu si le ceream ceva cu ce sa il tai dar aparea la loc... cand m-am trezit eram ff speriat si ma durea gatul...

1 răspuns:
| LPCTSTR a răspuns:

Esti sigur ca nu suferi de schizofrenie? Ce-ai zice sa faci un control psihiatric? N-o lua in nume de rau, dar se mai intampla ca unii oameni sa experimenteze astfel de manifestari.

De regula, visele sunt rezumate ale actiunilor tale din timpul zilei, caci cam asta face creierul cand dormi: sorteaza amintirile. De ce nu incerci sa schimbi ceva? Sa nu mai faci, sa nu te mai uiti, sa nu te mai gandesti la X, Y, Z?