| chimon a întrebat:

am si eu o problema cu pc-ul, nu se mai aprinde monitorul... unitate merge este in regula dar pe placa de baza se aprinde un bec portocaliu.am incercat sa schimb placa video si tot nu merge ...se poate sa fie de la procesor?

3 răspunsuri:
| BlueHusky a răspuns:

Am avut aceeasi problema, sunt unele placi video care se alimenteza si de la sursa (atentie poate sa nu fie asta! dar la mine asta a fost). Daca mai ai cartea de la placa video vezi ce inseamna becul portocaliu. Good luck.

| Zumbalaarebeca a răspuns:

Exact asta am patit si eu in urma cu 2 sap dar noroc cu un amic care se pricepe la chesti din astea mi-a zis ca de la placa video face asa.

| chimon explică:

Am incercat placa video pe un alt pc si a mers